Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Haziran 2013 | Alt Haberler, Gündem, Siyaset

CNN’de Amanpour ve Dişli karşı karşıya!

CNN’de Amanpour ve Dişli karşı karşıya!Gezi Parkı eylemlerinin 15’inci gününde eylemcilere yapılan polis müdahalesini canlı yayınlayan CNN Internationel kanalına canlı bağlanan AKP Milletvekili Şaban Dişli, polis müdahaleleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Dişli, canlı yayında polis müdahalesinin sadece polise saldıranlara yapıldığını söyledi. CNN International spikeri Christiane Amanpour, Gezi Parkı’na müdahale olmayacağı yönünde yapılan açıklamalardan sadece bir buçuk saat sonra alana gaz bombası ile müdahale edildiğini hatırlatması üzerine Dişli, “Çünkü terörist gruplar vardı” dedi.
Amanpour Dişli’nin terörist söyleminin ağır olduğunu söylerken, eylemciler için ‘terörist’ söyleminde ısrarcı davranan Dişli, “Sadece terörist ve marjinal gruplara müdahale edildi” ifadelerini kullandı.
Milletvekili Dişli gazeteci Christiane Amanpour’un, “Taksim’de müdahale eden grupları Başbakan Erdoğan’ın otoriter tavrına karşı gelen gruplar olarak nitelendirebilir miyiz?” sorusuna, “Böyle bir şey yok. Bu yabancı medyanın kışkırtmasıdır” şeklinde cevap verdi. Amanpur ise Dişli’ye, “Hayır bayım, halkınız böyle söylüyor” dedi.
Öte yandan canlı yayını dünyanın çeşitli ülkelerinden takip eden yabancı uyruklu izleyiciler sosyal medyadaki paylaşımlarıyla, AKP Milletvekili Şaban Dişli’nin yeterli düzeyde İngilizce konuşamadığını öne sürerek, iktidar partisi milletvekilinin daha iyi düzeyde İngilizce konuşması gerektiğini vurguladı.

Kardeş okula iadeyi ziyaret

Şehit Abdullah Ömür İlköğretim Okulu , Bulgaristan Piriştine de bulunan kardeş okulunu ziyaret edecek.
İlk ziyaret Bulgaristan’da ki kardeş okuldan gelen yapılırken, okul yönetimi yarın Bulgaristana gidiyor.
Kardeş okula iadeyi ziyarette bulunacak heyet içinde okul müdürü Mürsel Taçyıldız, Okul Aile Birliği Başkanı Önder Akmazoğlu ve öğretmenler yer alacak. 
Okul yönetimi yapacakları ziyaretlerinden ardından her iki okul arasında temasları arttırarak devam edecek.

2168 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

CNN’de Amanpour ve Dişli karşı karşıya! için 1 yorum

  1. hasan dedi ki:

    başkan bu arsız sunucuya gerekli cevabı vermiş

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle