Cesedini Satırla parçalara Ayırıp Denize Attı..

Cesedini Satırla parçalara Ayırıp Denize Attı..

34759_1İstanbul’da başkasından hamile olduğunu öğrendiği 17 yaşındaki 4 aylık hamile sevgilisini evde satırla 10 parçaya böldükten sonra bavula koyup Kocaeli’nin Körfez ilçesinde denize atan şahıs polisin 5 yıllık takibi sonunda yakalandı. Emniyetteki ifadesinde ‘5 yıl sonra yakalanacağım aklıma bile gelmezdi’ diyen cani sevgili tutuklanarak cezaevine konuldu.
17 Mart 2013 Pazar 13:21

Edinilen bilgiye göre 36 yaşındaki makine ustası Hüseyin Kemal Kenar, 2008 yılında 17 yaşındaki sevgilisi Dilek Avcı ile İstanbul’un Pendik ilçesi Tepeören Mahallesi’nde yaşamaya başladı. İddialara göre Avcı, doktordan aldığı hamile raporunu sevgilisi Kenar’a göstererek başka birinden hamile olduğunu ve ayrılmak istediğini söyledi. Bunun üzerine sinirlenen Kenar, evde iple boğarak satırla tuvalette sevgilisinin cesedini 10 parçaya ayırdı. Birgün cesedin evde kanının akmasını bekleyen Kenar, cesedi bavula koyarak, 20 Kasım 2008 tarihinde Kocaeli’nin Körfez ilçesi Hereke beldesinde kayalıklardan denize attı. Cesedin aynı gün karaya vurması üzerine polis ekipleri olayı aydınlatmak için geniş çalışma başlattı.

CESEDİN KİMLİĞİ BELİRLENEMEDİ
Kocaeli polisinin yaptığı araştırmada kimliğine ulaşılamayan genç kızın 4 aylık erkek bebeğe hamile olduğunu belirledi.

Tekirdağ Emniyeti Asayiş Şube Ekipleri 2012 yılında, cinayet olayından bağımsız olarak Aydoğdu Mahallesi’nden 2008 yılında kaybolan Dilek Avcı dosyasını raflardan indirdi. Asayiş Şube bünyesinde kurulan özel ekip, İstanbul ve Tekirdağ’da yaklaşık bir yıl içerisinde bin kişi ile görüşme yaparak 100 kişinin ifadesine başvurdu.

EVLENME VAADİ İLE TECAVÜZ ETMİŞ
Soruşturmayı derinleştiren dedektifler, genç kıza 2005 yılında evlenme vaadiyle cinayet zanlısı Hüseyin Kemal Kenar’ın tecavüz ederek bir yıl hapis yattığını saptadı. Polis ekipleri cinayet zanlısı olarak gördükleri Kenar’ı takibe başladı. Kenar’ın 2008 yılında İstanbul’da Dilek Avcı ile birlikte bir süre yaşadığını tespit eden dedektifler, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan Kenar’ın 2008 yılına ait telefonun baz istasyonu takibini istedi. Telefonun 2008 yılında Kocaeli’nin Körfez ilçesinde sinyal verdiğini saptayan polis ekipleri, 20 Kasım 2008 tarihinde aynı bölgede bir kadın cesedi bulunması üzerine cesedin Dilek Avcı olduğu belirlendi. Genç kızın ailesi cesedin resimlerinden ölen kızın kendi kızları olduğunu söyledi.

‘BOĞDUM SONRA PARÇALADIM, BAVULLA DENİZE ATTIM’
Operasyon için düğmeye basan polis ekipleri şahsın bulunduğu eve şafak baskını düzenledi. Polis tarafından emniyette ifadesi alınan Kenar, “5 yıl sonra yakalanacağım aklıma bile gelmezdi. Bana başkasından hamile olduğunu söyledi. Ben kendime hakim olamadım. Çamaşır ipi ile önce boğarak öldürdüm. Tuvalette kanının akmasını bekledikten sonra satırla 10 parçaya ayırarak valize koydum. Daha sonra Kocaeli’nin Körfez ilçesi Hereke beldesinde kayalıklardan denize attım. Daha sonra iş seyahatine çıktım. Pişmanım” dedi.

EŞİ: 4 YILDIR BİR KATİLLE YATIYORMUŞUM
Katil zanlısı Kenar’ın eşi Selda Kenar, “Biz eşimle 2009 yılında evlendik. 4 yıldır hiçbir şekilde şüphelenmedim. 4 yıldır bir katil zanlısı ile yatıyormuşum. Bana ve çocuğuma karşı çok iyiydi. Dört dörtlük bir eşti. Nasıl yaptı anlamıyorum.” dedi.

İfadesinin ardından Tekirdağ Adliyesi’ne çıkartılan Kenar, tutuklanarak Tekirdağ T Tipi Cezaevi’ne konuldu. Adliye çıkışı başını öne eğen Kenar, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

Yayınlama: 17.03.2013
Düzenleme: 17.03.2013 19:23
1.316
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.