Çengel operasyonu! Geyve’de de gözaltı var

Çengel operasyonu! Geyve’de de gözaltı var

İçişleri Bakanlığı’nın yürüttüğü operasyon Sakarya’da da gerçekleştirildi. Kaçak Alkol ve sahteciliğin önüne geçmek için gerçekleştirilen operasyonlarda Adapazarı, Serdivan ve Geyve’de 3 kişi gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı’nın yürüttüğü Kaçak ve sahte içki operasyonları Sakarya da üç ilçede gerçekleştirildi. Adapazarı, Serdivan ve Geyve’de yapılan arama ve kontroller üç ayrı ikamette gerçekleştirilirken, 3 şüpheli gözaltına alındı.
İçişleri Bakanlığının yürüttüğü operasyon, sadece Sakarya’da değil 81 ilimizde gerçekleşti .

“Çengel operasyonu”
Resmi sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Alkollü içki kaçakçılığı ve sahteciliğin önlenmesine yönelik 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘çengel operasyonunda’ 216 şüpheli şahıs gözaltına alındı” ifadelerini kullandı.

yapmış olduğu paylaşımda sahteciliğin ve kaçakçılığın ülke ekonomisinden götürülerine de yer veren Yerlikaya, “Milletimizin can güvenliği ve sağlığını tehdit eden aynı zamanda ülkemizin büyük miktarda vergi kaybına uğramasına neden olan kaçak ve sahte alkollü içki ticaretinin engellenmesi amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız koordinesinde 81 il Emniyet Müdürlüklerimizce “Çengel Operasyonu” gerçekleştirildi.” sözlerini kullandı

Yayınlama: 05.11.2023
4.748
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.