Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Ağustos 2012 | Gündem, Köyler, Manşet, Sakarya, Teknoloji

Pamukova’nın Çardak köyü köprüsünde incelemede bulunan Sakarya Üniversitesi Mühendisleri raporu tamamladı.

19 Haziran 2012 Salı günü Sakarya Üniversitesi İnşat Mühendisi Doçent Emrah Doğan ve İnşaat Mühendisleri Yardımcı Doçentler Muharrem Aktaş, Hüseyin Kasap ve Jeoloji Mühendisi Pamukova Çardak köyü köprüsüne gelerek incelemede bulunmuşlardı.
İnceleme sırasında Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Şen, Çardak Köyü muhtarı İbrahim Köroğlu’da köprü hakkında daha önce alınmış kararları ve yapılan güçlendirmeler hakkında incelemde bulunan mühendislere bilgi vermişlerdi.
Yapılan incelemer sonrasında Sakarya Üniversitesi İnşat Mühendisi Doçent Emrah Doğan ve İnşaat  Mühendisleri Yardımcı Doçentler Muharrem Aktaş, Hüseyin Kasap ve Jeoloji Mühendisi Ertan Bol’un hazırladıkları 12 sayfalık raporlarına göre 38 yaşındaki Pamukova Çardak köyü köprüsünün araç trafiğine kapatılması yönünde karar çıktı.
Verilen bu rapor sonrasında ilçe trafik komisyonundan alınacak karar ile köprünün trafiğe kapatılıp kapatılmayacağı belli olacak.
SAÜ Mühendisleri fiziksel ömrünün sonuna yaklaşmış Çardak Köprüsü için Hidrolik ve Geoteknik açıdan değerlendirmeler yapıldığında :

NOT.RESİMİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

KAYNAK:www.pamukovamedya.com

1695 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle