Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mart 2018 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Çanakkale Şehitleri Anıldı

Geyve’de 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

Geyve ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İlk program 18 Mart Pazar günü Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunma töreniyle başladı. Törene Kaymakam İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Per. Yzb. Taner Çolak, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, daire amirleri, gazilerimiz, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı. Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına çelenkleri sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Garnizon Komutanı Per.Yzb. Taner Çolak yaptı. Cumhuriyet meydanındaki tören okunan şiirler ile son buldu.

Törenin ardından Kaymakam İlyas Memiş; Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Garnizon Komutanı Per. Yzb. Taner Çolak, protokol üyeleri ve gazilerimiz ile birlikte ilçe mezarlığındaki şehitliği ziyaret ederek şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Şehitlerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İlçe Müftüsü Ali Erhun tarafından yapılan duadan sonra ilk günkü program sona erdi.

Anma Programı 19 Mart Pazartesi günü Geyve Anadolu Lisesi tarafından Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda tertip edilen programla devam etti. Programa Kaymakam İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Geyve Anadolu Lisesi tarih öğretmeni İsmail Dursun yaptı.

Kaymakam İlyas Memiş, programda yaptığı konuşmada; Çanakkale’nin şan ve şerefle dolu tarihimizdeki büyük zaferlerden biri olduğunu, Milletimizi tarih sahnesinden silmek isteyen dönemin süper güçlerine karşı ecdadımızın kanla, imanla bu destanı yazdığını ifade etti. Çanakkale’nin aynı zamanda milletimizin iman, vatan ve millet sevgisini içinde barındıran bizi biz yapan bir ruh olduğunu ve bu ruhun sadece geçmişte kalmadığını günümüze ışık tuttuğunu, geleceğimizi de aydınlattığını belirterek bu ruhla 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde milletimizin büyük bir kahramanlık gösterdiğini ve son dönemde Suriye’deki terör örgütlerine yapılan Zeytindalı Harekatı’nda da bu şuurun devam ettiğini ifade etti.

Program; Çanakkale Zaferi ve 15 Temmuz ile ilgili slayt gösterileri, öğrencilerin Çanakkale destanı ile ilgili piyes ve şiirlerinin ardından son buldu.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1796 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle