Bölgemize yapılacak olan ikinci hızlı tren durağı ile ilgili yeni gelişme.

Bölgemize yapılacak olan ikinci hızlı tren durağı ile ilgili yeni gelişme.

Sakarya’da açılacak olan 2’nci Yüksek Hızlı Tren istasyonun Pamukova istasyonunun yapımı için 30 Kasım’da yapılan ihaleye katılım olmaması sonucu ihale, 25 Ocak tarihine ertelenmişti. 20 Ocak tarihinde yapılan ihaleye de yine katılan olmayınca Sakarya’nın ikinci hızlı tren durağı başka bahara kaldı. Önümüzdeki günlerde tekrar yeni bir ihale tarihi açıklanması bekleniyor.

İstanbul – Eskişehir – Ankara – Konya arasında çalışan Yüksek Hızlı Tren, Sakarya’nın Arifiye istasyonunda günde 4 kez duruyor.

Hattın, İstanbul – Ankara arasındaki bölümünü daha da hızlandıracak olan Doğançay ripajlarının tamamlanmasının ardından Yüksek Hızlı Tren’in duracağı duraklarda ve seferlerinde yeni düzenlemeler de yapılacak.

Bu kapsamda YHT’nin Sakarya’nın güney ilçeleri ile Bilecik’e de hizmet vermesi için Pamukova’da ikinci YHT istasyonu açılması planlanıyordu.

ÖNCE 30 KASIM SONRA 25 OCAK…

Sakarya’da sevinçle karşılnanan bu proje için 30 Kasım 2022 tarihinde ihaleye çıkıldı. Çıkılan ihaleye katılan olmayınca ihale 25 Ocak 2023 tarihine ertelendi. Geçtiğimiz günlerde yapılan ihaleye yine katılım gerçekleşmedi. Katılımın olmaması sebebiyle Yüksek Hızlı Tren istasyonun Pamukova istasyonunun yapımı başka bahara kaldı. Önümüzdeki günlerde tekrardan bir ihaleye çıkılması bekleniyor.

Yayınlama: 27.01.2023
1.968
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.