Başkan Kaya’dan birbirinden önemli açıklamalar

Başkan Kaya’dan birbirinden önemli açıklamalar

Haberlisin.com muhabirlerine Geyve ziyaretinde birbirinden önemli açıklamalarda bulunan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya projelerini anlattı. İnovasyon köyü projesine çok güvendiğini aktaran Kaya, “İnovasyon köyü Türkiye’ye örnek olacak” dedi.

SPOR YATIRIMLARI

İlçedeki spor yatırımları hakkında konuşan Başkan Kaya, “Şehir Stadımız çok ters bölgedeydi. Sağ olsunlar Sn. Bakanımız Kasapoğlu beyefendi ve Çiğdem hanım bizleri kırmadılar. Projede her türlü kolaylığı sağladılar. Yeni şehir stadımızı ilçemize hediye ettik.  Açılış maçımız da çok coşkulu geçti. İnsanların o soğuk havaya rağmen tribünleri doldurması ve gençlerimizin gözündeki mutluluk görmeğe değerdi. Ayrıca Geyve merkezinde 5 bin 300 m2 alana bir gençlik merkezi yapılıyor. Bu talebimiz için de çabalayan Sn. Milletvekilimiz Çiğdem Erdoğan Atabek, İl Başkanımız Sn. Yunus Tever ve Gençlik Spor İl Müdürümüz Sn. Arif Özsoy’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

GÖZBEBEĞİMİZ GEYVA

Tüm Türkiye’nin takdirini kazanan GEYVA projesi ile alakalı bilgiler veren Kaya, “Doğalgazdan, fibere bir ilçe için Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan önderliğinde çok önemli işler yaptık ama GEYVA benim gözbebeğim.  GEYVA markasının sadece isim hakkı bugün milyonlarca TL ediyor. Bu projede Geyveli 32 hanım kardeşim ekmek yiyor. Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinde koruyucusuz, katkısız ürünlerimiz dört bir yana satılıyor. Ayrıca Geyve’deki öksüz ve yetimlere buradaki gelirimizden burs veriliyor. Belediyenin çöplük alanı olan bu alan şimdi Türkiye’nin takdir ettiği bir projeye dönüştü.” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE KONUŞACAK

Hayalindeki projeyi açıklayan Başkan Kaya, “Geyve’de bir İnovasyon Köyü projemiz var. Hisarlı Köyü’nde 30 bin m2 alana yapılacak bir proje. İmar planları hazır. İzmir Ekonomi Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Oxford’da görevli doçentlerimiz proje ile ilgileniyor. İmar planları hazır. Fizibilite raporları da marka tarafından hazırlanmakta. Çatısız kütüphaneden, tarım hobi bahçelerine, blockchain’den, robotik kodlamaya, meditasyona kadar birçok alanda gençlerin eğitim alacağı bir yer olacak. İlçemizdeki çocuklarımıza ücretsiz olacak, dışarıdan gelen misafirlerimizin de yatılı eğitim görmesi için olanak sağlayacağız. Bu proje Türkiye’de ilk olacak. Sakarya ve Geyve’nin adını Türkiye’ye duyuracağız” ifadelerine yer verdi.

AK PARTİ AŞIĞIYIM

Siyaset hakkında konuşan Başkan kaya, “Ben 29 yaşında Türkiye’nin en genç ilçe başkanı oldum Geyve’de.  Fanatik bir AK Partiliyim. İlçemde partimin kurucularındanım. Belediye bizde değilken 7 yıl muhalefet yaptım. İlçe binası tadilatında sırtımda çimento dahi taşıdım. Sağ olsun siyasi büyüklerimiz de bizim çabalarımızı gördü. Biz Recep Tayyip Erdoğan’ın askerleriyiz. Bu parti beni 3 dönem aday gösterdi iyi. Göstermeyince kötü diye bir şey yok. Şuan bir tek Geyve’yi düşünüyorum. Herhangi bir siyasi hedefim yok. Parti bana çaycılık yap dese çaycılık yaparım. Ne görev verilirse başımızın üstünde yeri var” dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Belediyemiz sosyal belediyecilik anlamında örnek bir kurum. Belki de Türkiye’deki çoğu belediyede olmayan 3 büyük tesis; Seyir Terası, Nehirpark ve Yöresel Ürünler Tesisi’ne sahibiz. Bu anlamda yanı başımızdaki komşularımızdan çok turist kaptık. Bir nevi de İstanbul’dan gürültüden kaçmak isteyenlerin huzur bahçesi oldu ilçemiz. Ama bizler bu akını düzensiz olarak değil de düzenli bir şekilde organize etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Son zamanlarda bungalov başta olmak üzere konaklama turizmi de ilgi görmeye başladı. Belediyemiz kanunlar çerçevesinde vatandaşımızın turizmde önünü açmak için her türlü gayretin içine girecektir” dedi.

FİBER KENT GEYVE

Başkan Kaya, “Geyve’yi fiber kent yaptık. Bugün Geyve’de her sokakta fiber internet var. Yeni yapılan inşaatlarda da dış hatlarda değil bizzat iç hatlardan fiber internet alınabiliyor. Bu durum Sakarya’nın merkez ilçelerinde dahi yok. Türkiye’nin bazı büyük şehirlerinde vatandaşlar milyon liralar verdikleri evlere fiberi bırak, normal internet bile bağlatmakta sorun çekebiliyor. Hamdolsun Geyve’miz teknolojide öncü olarak fiber kent sıfatını fazlasıyla hak ediyor.” İfadelerine yer verdi.

TEŞEKKÜR EDERİM

Konuşmasının sonunda Geyveli vatandaşlara seslenen Başkan Kaya, “Yaklaşık 20 yıldır siyasetin içinde biri olarak AK Parti’nin tüm yatırımlarını ilçemize getirmek için mücadele ediyoruz. Asfalt ve kaldırım çalışmaları, çiftçi desteği, yüzlerce yetime burs, evde sağlık hizmetimiz, evde bakım hizmetimiz örnektir. Geyve bölgesinin parlayan yıldızıdır. Bu hizmetleri almamızda payı olan eski vekilimiz Şaban Dişli, Genel Başkan Yardımcımız Ali İhsan Yavuz, Vekilimiz Çiğdem Hanım, İl Başkanımız Yunus Tever ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye teşekkür ederim” dedi. /İsmail Erken

Yayınlama: 26.01.2022
1.986
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.