Başkan Kaya; Geyve’yi Seviyorum

Başkan Kaya; Geyve’yi Seviyorum

Cazibe merkezi

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ilçede sosyal hayata dokunan projeleri ile ülkeye rol model olmayı başardı. Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Kaya, Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” distürü ile hareket ettiğini söyledi.

“İNSANI YAŞAT Kİ…”

Belediyecilik olarak addedilen işlerin çoğunu gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Kaya;“Kaldırım, yol vesaire eksiği olan köylerimizin sayısı çok çok az. Onlarla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Biz artık bu işleri geride bırakıp, ilçemize nasıl marka değer katarız onun derdine düştük ve bu konuda da başarılı çalışmalara imza attık. Çalışmalarımda hep, Şeyh Edebali’nin‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ sözünü ilke edinirim” ifadelerine yer verdi.

“GEYVE’Yİ SEVİYORUM”

Başkan Kaya, “Benim siyasi hedefim şudur; yolda, çarşıda, pazarda karşılaştığım yaşlı teyzem bana, ‘Allah razı olsun’ diyorsa ben hedefime ulaştım demektir. Onun dışında mevki & makam gözetip ona göre kulis yapma huyum yoktur. Geyve’yi çok seviyorum, Geyveli hemşehrilerimi çok seviyorum. Siyasette gelecek hesaplarım yok. Dünya lideri ile yol arkadaşlığı yapmayı nasip etti Rabbim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yarın Murat sen mahalle temsilcisi olacaksın derse seve seve verilen görevi yaparım” dedi.

“GEYVA MARKASINI OLUŞTURDUK”

“Geyva” markasını oluşturduklarını belirten Kaya; “Geyve’deki bütün sosyal tesislerimizde tamamen ilçemizde bu marka adında üretilen ürünler satışa sunuluyor. Sofradaki ekmeği bile burada biz yapıyoruz. Geyveli 50 civarında kadına burada istihdam oluşturduk. Tesislerimizden gelen gelirle burada yetim-öksüz çocuklarımıza eğitim bursu veriyoruz” dedi.

“SOSYAL DÖNGÜ”

Kaya, “Dediğim gibi tesisten elde edilen gelirle yetim-öksüz çocuklarımızı okutuyoruz. Evlenecek ancak maddi imkanı yeterli olmayan gençlerimizi evlendireceğiz. Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezimiz bir tesisten ziyade sosyal bir döngünün merkezi olacak. Geyveli kadınların üretecek Geyve’nin sosyal hayatı kazanacak” ifadelerine yer verdi.

SANAT FAALİYETLERİ

Kaya, “İlçemizin güzelliklerle ve sanatsal faaliyetlerde gündemde olması konusunda çalışmalarımız var. Önümüzdeki dönemlerde hizmete açılacak Mona Roza Şiir Sokağı projemiz mevcut. Her yıl gelenekselleşen Ayva Festivalimiz de bu sene 12-13 Ekim tarihinde gerçekleşecek. Ulusal basında etkinliklerimiz Sakarya’nın Geyve ilçesi olarak değil direkt Geyve olarak geçiyor. Bu etkiyi yaratabildiğimiz için mutluyuz” dedi.

KÖYDEN SOFRALARA

Kaya, “Köydeki vatandaş elindeki mahsulünü tüccara satacağına geliyor bizim sosyal tesislerimize satıyor. Bizde gelen mahsul ne olursa olsun değerlendirip sosyal tesislerimizde beğeniye sunuyoruz. Şimdiki hedefimizde kurutma fabrikası ve Marmara’nın ilk cam seyir terasını kurmak var. İnşallah daha güzel projelerle de gündeme geleceğiz” dedi.

ORGANİK KÖY

“Ülke gündemine düşecek bir proje için çalışmalarımız devam ediyor. Oldukça büyük bir alana kahvesi, bakkalı, sosyal donatı alanları olacak bir köy projemiz var. Toprağa özlem duyan, betondan bunalanların huzur bulacağı bir bölge oluşturacağız” dedi.

KAYNAK:Adapazarıakşamhaberleri

Yayınlama: 03.10.2019
Düzenleme: 07.10.2019 12:27
1.185
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. muallim54 dedi ki:

    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.Kızılderili Atasözü