Ara zamla havalara uçan Toyota çalışanlarına bu kez de promosyon dopingi!

Ara zamla havalara uçan Toyota çalışanlarına bu kez de promosyon dopingi!

Toyota Türkiye, ekonomideki gelişmeleri göz önünde bulundurarak geçtiğimiz ay çalışanlarına ilk kez ve “tek sefere mahsus” ara zam yapmıştı. Otomotiv devi bu kez de rekor promosyon anlaşmasıyla çalışanlarını sevindirdi. AYRINTILAR…

Sakarya’nın Arifiye ilçesindeki fabrikasından dünyaya otomobil üreten Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye (TMMT), geçtiğimiz kasım ayında bir ilke imza atmıştı.
Standart olarak maaş zamlarını nisan ayında yapan Toyota Türkiye, ülkemizdeki ekonomik gelişmeler dolayısıyla çalışanlarına ilk kez ve tek sefere mahsus olarak ara zam yapmıştı.

ARA ZAMLI MAAŞ 1 ARALIK’TA HESAPLARA YATTI

Nisan ayında yüzde 91,3’ten yüzde 200’e varan oranlarda zam alan Toyota çalışanlarına kasım ayında yüzde 35, taşeron çalışanlara ise yüzde 28,5 oranında zam yapılmıştı.

PROMOSYON İÇİN GELECEK HABERİ BEKLİYORLARDI

1 Aralık’tan itibaren ara zamlı maaşlarını alan Toyota çalışanlarının banka maaş promosyonuna ilişkin beklentileri de mutlu bir haberle neticelendi.

BİR YIL İÇİN 3 BİN 400 LİRADAN 10 BİN LİRAYA ÇIKTI

Toyota Türkiye’nin İş Bankası ile 4 yılı kapsayacak şekilde yenilediği maaş ödeme anlaşması doğrultusunda kadrolu olarak çalışan personelin hesaplarına 40 bin TL yatırıldı.
Promosyonlar bugün itibarıyla çalışanların hesabına yatırıldı.
Bir önceki maaş anlaşması kapsamında çalışanlar bu yıl için 3 bin 400 lira promosyon almıştı.

Yayınlama: 15.12.2022
1.622
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.