Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 31°C
Az Bulutlu
geyve nöbetçi eczanelerAlifuatpaşa Tarım Bilimleri Fakültesine İlk Akademik Personel Alınıyor

Resmi Gazete’de yayımlandı

YÖK’ten onay alarak kurulma süreci hızlanan Alifyatpaşa Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Yabancı Diller Bölümü, Sakarya Dil Eğitim Merkezi (SADEM)’ne ilk defa olmak üzere çok sayıda birime akademik personel alımı için yapılan ilan Resmi Gazete’de yayımlandı.Alifuatpaşa Tarım Bilimleri Fakültesine yapılacak ilk akademik personel alımında 1 Profesör, 1 Doçent ve 2 Doktor öğretim üyesi alınacak.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), yeni fakülte ve bölüm açma sürecini hızla sürdürüyor. Önceki aylarda SUBÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın sektörün temsilcileriyle yaptığı toplantılarla bölümleri belirlenen ve Yükseköğetim Kurulu tarafından onaylanan Ali Fuat Paşa Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ilk akademik personel alımlarını gerçekleştiriyor. Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı ve Tarla Bitkileri Anabilim Dalı için bir profesör, bir doçent ve 2 doktor öğretim üyesi alınarak fakültenin hızla faaliyete geçirilmesi sağlanacak. Öte yandan Üniversite yaygın adıyla TÖMER olan SUBÜ tarafından Sakarya Dil Eğitim Merkezi (SADEM) adıyla kurulan yabancı dil öğrencilerinin Türkçe eğitimleri için de yapılanmasını sürdürüyor. Sakarya’nın Arifiye İlçesi’nde faaliyet gösterecek dil merkezine de ilk defa öğretim elemanı alınıyor.

AKADEMİK KADRO GÜÇLENİYOR

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi uygulamaya yönelik eğitim misyonuyla, Sakarya Üniversitesi’nden geçen yıl 7141 sayılı kanun gereği bazı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının ayrılması ile kuruldu. Üniversite, mevcut birimlerinin yanı sıra bazı ilave fakültelerin de kurularak, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikteki elemanları, iş dünyasıyla birlikte akademik bir yaklaşımla yetiştiriyor. Yeni ilanla birlikte 4 profesör, 7 doçent, 15 Doktor Öğretim Üyesi, 9 Öğretim Görevlisi ve 2 Araştırma görevlisi de SUBÜ kadrolarında çalışmalarına başlayacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI

SUBÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, ilanların Resmi Gazete’de yayımlanarak başvuru sürecinin 5 Temmuz tarihi itibariyle başlatıldığı belirtildi. Adayların ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabileceği açıklanan şartlarda, aynı ilan dönemi içinde birden fazla kadroya başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların tüm başvurularının geçersiz sayılacağı belirtildi. Başvuruların şahsen veya posta ile yapılabileceği belirtilen ilanda süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeli yapılan başvuruların değerlendirmeye alınmayacağı, özellikle posta ile yapılacak başvurularda evrakların son teslim tarihinde ve mesai bitimi itibariyle ilgili birime ulaştırılması gerektiği bildirildi. ilan.subu.edu.tr adresinden yapılan tüm duyuruların tebligat mahiyetinde olduğu açıklanan ilanda, adayların üniversitenin sitesinden başvuru formunu edinebilecekleri hatırlatıldı. Adaylar 19 Temmuz 2019 tarihi mesai bitimine kadar başvurularını gerçekleştirebilecek.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğünden:

“2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır.

 • Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna (https://ilan.subu.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 fotoğrafını, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yüksek lisans çalışmalarını kapsayan 6 takım başvuru dosyasını PDF formatında, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini word formatında ekleyip taşınabilir belleğe aktararak, 6 adet taşınabilir bellek ile Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları
 • Doçent kadrosu için adayların Başvuru Formuna (https://ilan.subu.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, 2 fotoğrafını, Doçentlik belgesini, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım başvuru dosyasını PDF formatında, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini word formatında ekleyip taşınabilir belleğe aktararak, 4 adet taşınabilir bellek ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları
 • Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için adayların, Başvuru Formuna (https://ilan.subu.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, 2 fotoğrafını, nüfus cüzdan suretini, öğrenim belgelerini (Yurtdışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte), yabancı dil belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım başvuru dosyasını PDF formatında, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini word formatında ekleyip taşınabilir belleğe aktararak, 4 adet taşınabilir bellek ile birlikte ilgili birime başvurmaları gerekmektedir.”

Son başvuru tarihi ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup, posta ile yapılacak başvurular ve eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İLGİLİ BİRİM ADET DERECE UNVANI AÇIKLAMA
Teknoloji Fakültesi

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Anabilim Dalı

 

1

 

1

 

Profesör

İntermetalik Malzemeler ve Kaplamalar konularında çalışmalar yapmış olmak.
Teknoloji Fakültesi

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Anabilim Dalı

 

1

 

1

 

Profesör

Seramikler     ve     Yüksek     Sıcaklık     Malzemelerin                      Üretimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Teknoloji Fakültesi

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Anabilim Dalı

 

1

 

1

 

Doçent

Kompozit Malzemeler ve Biyomedikal Malzemelerin Üretimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Teknoloji Fakültesi

Makine Mühendisliği Bölümü

Makine Mühendisliği Anabilim Dalı

 

1

 

1

 

Doçent

 

İçten Yanmalı Motorlar konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Teknoloji Fakültesi

Makine Mühendisliği Bölümü

Makine Mühendisliği Anabilim Dalı

 

1

 

1

 

Doçent

 

Isı transferi alanında çalışmalar yapmış olmak.

Teknoloji Fakültesi

Mekatronik Mühendisliği Bölümü Mekatronik Mühendisliği Anabilim Dalı

 

1

 

3

 

Doçent

Güç Elektroniği ve Elektrik Tesisleri konularında çalışmalar yapmış olmak.
Teknoloji Fakültesi

Makine Mühendisliği Bölümü

Makine Mühendisliği Anabilim Dalı

 

1

 

3

Doktor Öğretim

Üyesi

Doktorasını Makine Mühendisliği Anabilim Dalında yapmış olmak. Termoelektrik Jenarotörler konusunda çalışmalar yapmış

olmak.

Teknoloji Fakültesi

Mekatronik Mühendisliği Bölümü Mekatronik Mühendisliği Anabilim Dalı

 

1

 

3

Doktor Öğretim Üyesi Doktorasını Mekatronik Mühendisliği Anabilim Dalında yapmış olmak. Otonom Robotlar konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü

Spor Yöneticiliği Anabilim Dalı

 

1

 

1

 

Profesör

 

Uygulamalı Spor Psikolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak.

Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü

Rekresyon Anabilim Dalı

 

1

 

4

Doktor Öğretim Üyesi Doktorasını Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında yapmış olmak. Alanında engellilere yönelik çalışmalar yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Anabilim Dalı

 

1

 

3

Doktor Öğretim Üyesi Bankacılık, Finans ve Konjektörel Dalgalanmalar konularında çalışmalar yapmış olmak.
Ali Fuat Paşa Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi

Bahçe Bitkileri Bölümü

Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı

 

1

 

1

 

Profesör

Doçentlik unvanını Meyve Yetiştiriciliği ve Islahı alanında almış olmak. Meyve Yetiştiriciliği ve Islahı konularında çalışma yapmış olmak.
Ali Fuat Paşa Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi

Bahçe Bitkileri Bölümü

Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı

 

 

1

 

 

1

 

 

Doçent

Doktorasını Bahçe Bitkileri Anabilim Dalında yapmış olmak, Doçentlik unvanını Meyve Yetiştiriciliği ve Islahı alanında almış olmak, Meyve Yetiştiriciliği ve Islahı konularında çalışma

yapmış olmak.

Ali Fuat Paşa Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi

Bahçe Bitkileri Bölümü

Bahçe Bitkileri Anabilim Dalı

 

 

1

 

 

1

Doktor Öğretim Üyesi  

Doktorasını Bahçe Bitkileri Anabilim Dalında yapmış olmak. Fındık Yetiştiriciliği konusunda çalışmalar yapmış olmak.

Ali Fuat Paşa Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi

Tarla Bitkileri Bölümü

Tarla Bitkileri Anabilim Dalı

 

 

1

 

 

1

Doktor Öğretim Üyesi  

Doktorasını Tarla Bitkileri Anabilim Dalında yapmış olmak, Mısır ıslahı konusunda çalışmalar yapmış olmak,

—— • ——

 Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğünden :

5797/1/1-1

Üniversitemiz birimlerine, 09 Kasım 2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi hükümleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır.

 1. GENEL ve ÖZEL ŞARTLAR
 • 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 • ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin öndeğerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul
 • Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyet notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5 ‘lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu Kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine Üniversitemiz senatosu karar
 • Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.
 • Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak yada lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.
 • Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 04/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5. maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.
 • Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana başvuru tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet Yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.
 1. BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

1- Başvuru Formu (https://ilan.subu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.) 2- Özgeçmiş

 • 2 adet fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş)
 • Ales ve Yabancı Dil Belgesi (Meslek Yüksekokullarında yabancı dil şartı )
 • Lisans ve Yüksek Lisans Transkripti (E-devletten alınan karekodlu belgeler veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü belgeler)
 • Mezuniyet belgeleri (E-devletten alınan karekodlu belgeler veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü belgeler. Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması )
 • Erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren 8- Nüfus Cüzdanı fotokopisi

9- Hizmet Belgesi (Daha Önce Kamuda Hizmeti Olanlar için) 10- Tecrübe şartı bulanan ilanlarda tecrübe belgesi.

11-Lisansüstü eğitim yaptığına dair yeni tarihli öğrenci belgesi (Araştırma Görevlisi başvuruları için)

 1. SINAV TAKVİMİ

Duyuru Başlama Tarihi : 05/07/2019 Son Başvuru Tarihi                                            : 19/07/2019 Ön Değerlendirme Tarihi : 26/07/2019 Giriş Sınavı Tarihi                                  : 02/08/2019 Sonuç Açıklama Tarihi : 09/08/2019

Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi: https://ilan.subu.edu.tr

 

İlan No

 

İlgili Birim

Kadro

Adedi

 

Derece

 

Unvan

 

ALES

YABANCI

DİL

 

Özel Şartlar

 

Başvuru Adresi

 

 

2019.010

Teknoloji Fakültesi

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı

 

 

1

 

 

5

 

 

Arş. Gör.

 

70 (SAYISAL)

 

 

50

 

Fakültelerin Yazılım Mühendisliği Bölümü lisans mezun olmak.Tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

 

Teknoloji Fakültesi Tel: 0 (264) 616 02 21

 

 

 

2019.011

Turizm Fakültesi

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı

 

 

 

1

 

 

 

5

 

 

 

Arş. Gör.

 

 

70 (SÖZEL)

 

 

 

50

Fakültelerin Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği veya Yiyecek İçecek İşletmeciliği Bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olmak. Gastronomi ve Mutfak Sanatları veya Turizm İşletmeciliği anabilim dallarının herhangi birinde tezli yüksek lisans yapıyor

olmak.

 

 

Turizm Fakültesi

Tel: 0 (264) 616 03 61

 

 

2019.012

Geyve Meslek Yüksekokulu Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü

Mimari Restorasyon Programı

 

 

1

 

 

1

Öğr. Gör. (Ders Verecek)  

70 (SAYISAL)

 

 

MUAF

Mühendislik ve Mimarlık Fakültelerinin Mimarlık Bölümü lisans mezunu olmak.Tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yüksek lisans sonrası alanında en az 10 yıl tecrübeye

sahip olmak.

 

Geyve Meslek Yüksekokulu Tel: 0 (264) 616 06 11

 

 

2019.013

Geyve Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü

Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Programı

 

 

2

 

 

6

 

Öğr. Gör. (Ders Verecek)

 

 

70 (SÖZEL)

 

 

MUAF

Fakültelerin Halkla İlişkiler ve Tanıtım veya Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olmak. Tezli yüksek lisans yapmış olmak, lisans sonrası en az 5 yıl eğitim öğretim deneyimine sahip olmak.  

 

Geyve Meslek Yüksekokulu Tel: 0 (264) 616 06 11

 

2019.014

 

Rektörlük Ortak Dersler Bölümü

 

1

 

4

Öğr. Gör. (Ders Verecek) 70 (SÖZEL)  

80

Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği Programı lisans mezunu olmak. Yabancı Diller Eğitimi Anabilim Dalı İngiliz Dili Eğitimi programında tezli yüksek lisans yapmış olmak.  

Personel Dairesi Başkanlığı Tel: 0 (264) 295 52 43

 

 

2019.015

 

 

Rektörlük Ortak Dersler Bölümü

 

 

1

 

 

5

Öğr. Gör. (Zorunlu Ortak Ders)  

70 (SÖZEL)

 

 

50

Fakültelerin Türk Dili ve Edebiyatı bölümü lisans mezunu olmak, Yeni Türk Dili Bilim Dalında doktora yapmış olmak. Yüksek lisans sonrası Yükseköğretim kurumlarında en az 2 yıl ders vermiş olmak.  

Personel Dairesi Başkanlığı Tel: 0 (264) 295 52 43

 

 

2019.016

 

 

Rektörlük Ortak Dersler Bölümü

 

 

1

 

 

5

Öğr.

Gör.(Zorunlu Ortak Ders)

 

70 (SÖZEL)

 

 

50

Fakültelerin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü lisans mezunu olmak. Türk Dili ve Edebiyatı anabilim dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yüksek Lisans sonrası yükseköğretim kurumlarında en az 2 yıl ders vermiş olmak.  

Personel Dairesi Başkanlığı Tel: 0 (264) 295 52 43

 

2019.017

Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Diller Bölümü  

1

 

1

Öğr. Gör.

(Ders Verecek)

70 (SÖZEL)  

80

Fakültelerin İngiliz Dili Eğitimi programı lisans mezunu

olmak. Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak. Lisans sonrası 10 yıl eğitim – öğretim deneyimine sahip olmak.

Yabancı Diller Yüksekokulu Tel: 0 (264) 295 64 21
 

 

2019.018

 

Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Diller Bölümü

 

 

1

 

 

1

Öğr. Gör. (Ders Verecek)  

70 (SÖZEL)

 

 

80

Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği lisans mezunu olmak. Eğitim yönetimi ve denetimi anabilim dalında tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.Lisans sonrası 10 yıl eğitim – öğretim

deneyimine sahip olmak.

 

Yabancı Diller Yüksekokulu Tel: 0 (264) 295 64 21

 

 

2019.019

 

 

Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Diller Bölümü

 

 

1

 

 

1

 

Öğr. Gör. (Ders Verecek)

 

 

70 (SÖZEL)

 

 

80

Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği lisans mezunu olmak. Eğitim programları ve öğretimi anabilim dalında tezli Yüksek Lisans yapmış olmak. Eğitim programları alanında çalışma yapmış olmak. Lisans sonrası 2 yıl eğitim – öğretim

deneyimine sahip olmak.

 

 

Yabancı Diller Yüksekokulu Tel: 0 (264) 295 64 21

 1. DİĞER AÇIKLAMALAR
 2. Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir, aynı ilan dönemi içinde birden fazla kadroya başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvurular şahsen veya posta ile yapılacak olup süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeli yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar ve ilanın her aşamasını iptal edebilir. https://ilan.subu.edu.tr adresinden yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
 3. Yükseköğretim Kurulu Yürütme Kurulunun 07.03.2017 tarihli toplantısında;
 4. 02.2013 tarih ve 28551 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Lisansüstü Eğitim Yönetmeliğinde tanımlanan azami öğrenim süresini dolduran ancak 2016-2017 Güz Yarıyılından itibaren azami öğrenim süresi yeniden başlayan öğrencilerin 2547 Sayılı Kanunun 50/d veya 33/a maddesi uyarınca ilan edilen araştırma görevlisi kadrolarına başvuramamaları,
 5. Lisansüstü Eğitim Yönetmeliğinin yayımlandığı 20.04.2016 tarihinden itibaren 2017 Güz dönemine kadar geçen sürede azami öğrenim sürelerinin dolması nedeniyle kadro ile ilişikleri kesilen araştırma görevlilerinin 2016-2017 Güz döneminde azami öğrencilik sürelerinin yeniden başlaması nedeniyle, 2547 Sayılı Kanunun 50/d ve 33/a maddesi uyarınca ilan edilen araştırma görevlisi kadro ilanlarına başvuramamaları, uygun bulunmuştur.
 6. Araştırma Görevlisi kadrolarını kazanan adayların atamaları 2547 Sayılı Kanun’un 50/d maddesine göre yapılacaktır.
 1. MUAFİYET
 • Doktora veya Tıpta, Diş Hekimliğinde, Eczacılıkta ve Veteriner Hekimlikte uzmalık ya da sanatta yeterlilik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, Yükseköğretim Kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı

Meslek yüksekokullarının, bu yönetmeliğin 6. maddesinin 4. fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.