Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 30°C
Az Bulutlu
geyve nöbetçi eczanelerLogo Yarışmasına Yoğun Katılım

Logo Yarışmasına Yoğun Katılım
27.02.2012
98
A+
A-

 Yoğun Katılım

İlçe olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Alifuatpaşa Belediyesinin kurumsal logosunun yaratıcı, akılda kalıcı ve işlevsel kullanımına olanaklı bir biçimde tasarlanıp oluşturulması amacı ile düzenlediği  logo yarışmasına yoğum katılım devam ediyor.

Son Müracaat 29.Şubat

Konu ile ilgili Alifuatpaşa Belediyesinden yapılan açıklamada;Belediyenin logosunu oluşturabilmek amacı ile tasarladığımız bu yarışmada tasarımcıların oğun katılımlarından dolayı  teşekkür ettiklerini açıklayarak son katılım tarihinin 29 şubat olduğunu belirttiler.

2. AMAÇ
Yarışma sonucu, Tarihi İpek Yolu, Doğal Güzellikleri, Sakarya Nehri, Tarımı, ve Orgeneral Alifuatcebesoy ile birlikte Kuva-i milliye müzesini, bulunduğu stratejik konumu ile Alifuatpaşayı tanıtıcı ve belirleyici logonun, yaşadığımız çağa uygun olarak, vizyonel ve fonksiyonel bir forma dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Ancak siyasi veya etnik bir görüş veya düşünceyi ifade eden veya çağrıştıran isim ve logolar Alifuatpaşa Belediyesi’nin logosu olamaz.

3. YARIŞMA KOŞULLARI

A. Yarışma, 18 yaşını doldurmuş, Alifuatpaşa Belediyesi bünyesinde çalışmayan, seçici kurul ve seçici kurulun birinci derecedeki yakınları dışındaki, tüm profesyonel ve amatör grafik tasarımcılarına açıktır.

B. Yarışmaya her katılımcı en fazla üç (3) adet çalışma ile katılabilecektir.

C. Tüm çalışmalar Alifuatpaşa Belediyesi ve 1956 ibareleriyle birlikte değerlendirilmelidir. Ancak amblem/logo ile Alifuatpaşa Belediyesi ve 1956 unvanı tek başına ve/veya birlikte kullanıma uygun tasarlanmalıdır.

D. Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. Çalışmalar, TV ekranlarında, basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır. Amblem/logonun çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde bulundurularak (antetli kağıt, faks, dergiler, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, internet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta) basımı uygun nitelikte hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde (15×15 cm) fonksiyonelliğini yitirmemesi gerekmektedir.
Eserler, A4 çıkış üzerinde, standart logo sunumu şeklinde (üst ortada büyük, alt bölümde küçük (2,5 x 2,5) uygulamaları, renkli ve siyah/beyaz yan yana) hazırlanıp fotoblok ve benzeri hafif board üzerine sıvanmış olarak teslim edilecektir. Ayrıca Adobe Illustrator,Adobe Photoshop FreeHand ya da CorelDraw programlarından biri ile hazırlanmış belge olarak her bir çalışmanın JPEG versiyonları ile birlikte CD ortamında sunulacaktır. Tasarımcı, eserde kullandığı unsurların anlamını tam sayfayı (A4) geçmeyecek şekilde yazıyla açıklayacak ve CD ile birlikte sunacaktır.
E. Teslim edilen çalışmalar, Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış ve tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. Seçici Kurul tarafından kopya olduğu anlaşılan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır. Yarışmanın sonucunda Seçici Kurul herhangi bir eseri, herhangi bir ödüle layık görmekle birlikte; bu yarışmadan önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı, başka bir yarışmaya katıldığını veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayınlandığının veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, alınan ödül iptal edilir.
Eğer verilmiş ise, sahibinin ödülü derhal iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılar bakımından, hiçbir anlamda talep hakkı doğurmaz.

F. Yarışma, eserlerin Alifuatpaşa Belediyesi’nin ihtiyacını karşılamaması halinde ya da diğer herhangi bir nedenle tekrarlanabilir veya her aşamasında iptal edilebilir.

G. Alifuatpaşa Belediyesi, katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

H. Yarışmada seçilen tasarımın tüm hakları Alifuatpaşa Belediyesi’ne devredilmiş sayılır. Tasarım sahibi, kullanılacak olan amblem ve logoda hiçbir şekilde isim ve hak talebinde bulunamaz. Diğer tasarımlar, sonuçların duyurulmasından sonra bir ay içerisinde aynı adresten geri alınabilir. Bu süre içerisinde alınmayan çalışmalardan Alifuatpaşa Belediyesi sorumlu olmayacaktır.

I. Ödül kazanan tasarımı Alifuatpaşa Belediyesi kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir. Ödüle değer görülen eserin yüksek çözünürlükteki kopyası Seçici Kurul tarafından katılımcıdan talep edilebilir. Seçici Kurul, seçilen eserin sahibinden eser üzerinde değişiklik yapmasını isteyebilir. Bunun için Alifuatpaşa Belediyesi tarafından ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz.

J. Eserler, Seçici Kurul tarafından yaratıcılık, özgünlük, uygulamadaki başarı ve markaya kattığı değer kriterleri üzerinden değerlendirilecektir.

K. Yarışma sonunda birinci seçilen eser Alifuatpaşa Belediyesi’nin amblem/logosu olarak belirlenecek ve devreye giren diğer eserler ile birlikte herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın etkinlikle ilgili olarak oluşturulacak her türlü basılı ve görsel materyal üzerinde kullanılacak, gerektiğinde sergilenecek veya ileride bir katalog olarak basılabilecektir. Katılımcılara eserlerin basılı veya görsel materyaller üzerinde kullanılması, sergileme ve albüm için ayrıca telif ödenmeyecektir.

L. Yarışmacılar, gönderecekleri tasarımlar için belirtilen ödül dışında, herhangi bir ödül veya ücret kesinlikte talep edemez, yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemezler. Yarışmaya katılanlar, yarışma şartlarını ve Seçici Kurul kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

4. ÇALIŞMALARIN RÜMUZLANDIRILMASI ve GÖNDERİLMESİ

a- Çalışmaların Rümuzlandırılması
– Katılımcılar, biri küçük Kimlik Zarfı, diğeri büyük Evrak Zarfı olmak üzere iki adet zarf kullanacaklardır.

Kimlik Zarfına katılımcının doldurmuş olduğu katılım formu konulacak ve zarf kapatıldıktan sonra üzerine sadece (altı) 6 rakamdan oluşan rumuz ve sıra numarası yazılacaktır (000000-1 gibi).
– Aynı rumuz, çalışmanın arka yüzünde ve CD’nin ön yüzünde de yer almalıdır.

Evrak Zarfa katılımcının Kimlik Zarfı ve arka yüzünde rumuz yazılı çalışmaları ile ön yüzünde rumuz yazılı CD konularak ağzı kapatılmalıdır.
– Tasarımın üzerinde isim, imza veya ayırt edici bir işaret bulunamaz. Bu tip ayırt edici unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.
– Birden fazla eserle yarışmaya katılan yarışmacılar aynı evrak zarfını ve rumuzunu kullanabilirler.

b- Çalışmaların Teslimi
– Çalışmalar hasar görmeyecek şekilde paketlenerek en geç 29.02.2012

ÇARŞAMBA günü, saat 17.00’ye kadar Alifuatpaşa Belediyesi Bilgi İşlem Servisi / Alifuatpaşa- SAKARYA adresine posta / kargo ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir.
– Elden getirilen çalışmalar, belge karşılığında teslim alınır.

Posta / kargoda meydana gelen gecikme, hasar ve kayıplardan düzenleyici kurum sorumlu tutulamaz.
5. TELİF HAKLARI
Katılımcı, dereceye giren eserinin Alifuatpaşa Belediyesi tarafından kullanılmasına süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için,Alifuatpaşa Belediyesi’ne tam lisans verdiğini kabul eder.

Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği lisansı kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı veya maddi manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Alifuatpaşa Belediyesi eserler için katılımcının yukarıda verdiği lisans karşılığında telif hakkı bedeli ödemeyecektir.

Katılımcı, Alifuatpaşa Belediyesi’nin ödül alan eseri Alifuatpaşa Belediyesi logosu olarak kendi adına marka olarak tescil ettirme hakkı bulunduğunu gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

6. SONUÇLARIN AÇIKLANMASI
Yarışma sonuçları seçici kurul toplantısının ardından 20 gün içinde Alifuatpaşa Belediyesi ilan panosunda ve web sitesinde açıklanacaktır.

7. ÖDÜLLER
1.’lik Ödülü : 1.000,00 TL
2.’lik Ödülü : 750,00 TL
3.lük ödülü : 500,00 TL

8. SEÇİCİ KURUL
Seçici Kurul toplam 5 üyeden oluşacak olup, Alifuatpaşa Belediyesi tarafından belirlenen üyelerden teşkil edecektir. Ayrıca Seçici Kurulda Üniversitelerden de üye bulunabilecektir. Alifuatpaşa Belediyesi; değerlendirme toplantısına katılmayan seçici kurul üyesi yerine bir başka üye belirleme ve sonucu açıklayıcı günü değiştirme hakkına sahiptir.

YARIŞMAYI AÇAN KURUM VE ÇALIŞMA TESLİM ADRESİ
Adı : Alifuatpaşa Belediyesi Bilgi İşlem Servisi
Adres: Ulucami Mahallesi Suat Yalkın Caddesi No: 29 Alifuatpaşa Belediye Başkanlığı
Web: www.alifuatpasa.bel.tr Tel: 0 264 516 00 11-12 Mustafa EKİM

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

YORUMLAR

  1. erol ışık dedi ki:

    LOGO yaptırmaya karar verildiğine göre acaba İLÇE olmamız kesinleşti mi! yoksa belediyemiz kapanıp (umarım olmaz) mahalle olduğumuzda LOGOyu ne yapacağız.

  2. Hasan Özel dedi ki:

    Logo yaptıracaklar, belediyelerinin sitesi bile çalışmıyor, iletişim formu bozuk, sayfası bulunamaz. boşuna uğraşman, kanun çıktı, beldecikler kapatılcak…Logayı da bi zahmet Alifuatpaşa olarak yapalım da, ilerde muhtarlığa dönünce tekrar loga yarışması diye para vermeyelim.

  3. xxx dedi ki:

    hasan bey daha o kanun tasarı halinde daha çıkmadı…..her tasarlanan kanun çıakcak diye bi kural yok önemli olan canı gönülden destek olmaktır. bildiğimiz kadarı ile belediyede bir proje var ve o proje kapsamında elektronik alt yapı oluşturuluyor. biraz araştırıp da yorum yaparsanız daha iyi olur….