Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Kasım 2011 | Geyve, Gündem, Manşet, Sağlık, Yaşam

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya Daha Temiz Bir Geyve İçin El Ele Kampanyası başlattı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya Daha Temiz Bir Geyve İçin El Ele Kampanyası Dahilinde Evsel Atıkları Ayırarak Geri Dönüşüme yollayarak doğaya geri kazandırıyor.

Evsel Atıklar Ayrılacak

Kampanya Kapsamında;”Geyve İlçesi içerisinde dağıtılacak olan yeşil renkli konteynırlara evsel atık dediğimiz kül haricindeki hertürlü sebze, meyve artıkları ile kağıt, plastik, cam gibi atıkları bu dağıttığımız yeşil konteynırlara atılacak, belediyemizce bu yeşil konteynırlardan toplanan atıklar geri dönüşüme gönderilecektir. ”

Mevsimsel Kül ve cüruf atıklar için metal konteynırlar kullanılacak Dağıtılan plastik yeşil konteynırlar ateşe dayanıklı olmadığından vatandaşlarımızın çıkarmış olduğu kül atıklarını metal konteynırlara atmaları gerekmektedir.

Doğayı Seviyor Çevreyi Koruyoruz

Başkan Kaya ;”Göreve geldiğimizden bu yana çevreye ve doğayı korumanın bilincinde hareket ettik. Orman İşletmesiyle ortaklaşa 40.000’in üzerinde fidan dağıtımı yaptık. Okullarımızla ortaklaşa Atık pil toplama kampanyaları düzenledik. Daha Temiz Bir Geyve İçin El Ele Sloganıyla başladığımız Geri Dönüşüm Projesi ile atıklarımızı doğaya geri kazandıracağız. Her zaman emin adımlarla doğru işleri yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.” Dedi

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2990 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle