Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Ağustos 2012 | Gündem, Köyler, Manşet, Yaşam

Patlıcan Pişirirken Ormanı Yaktılar…

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü koruma sahası sınırında bulunan Osmaneli İçmeler Mevkiinde meydana gelen orman yangınında,150 hektar kızılçam ormanı zarar gördü.

İçmeler içindeki alanda, patlıcan pişirenlerin ateşi ormana kaçırmaları sonunda başladığı saptanan orman yangınına; Sakarya, Kütahya, Eskişehir, Bursa, Bilecik ve Yalova İllerinden gelen 40 arazöz, 150 yangın söndürme görevlisi, 100 muhafaza memuru, 1 yangın söndürme uçağı, 5 yangın helikopteri ile müdahale edildi.

Yangın söndürme çalışmalarını, Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Coşkun Köksal, Bursa Orman Böl. Müd. Yar. Fahri Sönmezoğlu, Geyve Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal yerinde inceledi ve takip etti.

Yangın söndürme çalışmaları, arazinin sarp ve müdahale yol yapımının zorluğu nedeni ile zor şartlarda yapıldı. Görevlilere kısa aralıklarla yiyecek ve su desteği yapılarak güçlü olmaları sağlandı. Yangına müdahale eden yangın helikopterleri suyu Sakarya Nehrinden alarak müdahale süresini en aza indirerek çok sefer yaptı.

Söndürme çalışmalarının tamamlanarak, soğutma çalışmalarına geçildikten sonra yöneticiler yangın söndürme ekibi çalışanlarını gösterdikleri performansları için kutladı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

1567 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Patlıcan Pişirirken Ormanı Yaktılar… için 1 yorum

  1. FAHRETTİN KESKİN dedi ki:

    NE GARİP BİR DUYGU BİLİYORMUSUNUZ.GEÇEN YIL BİR KAÇ ARKADAŞ SÖĞÜT ‘KURULUŞ ŞENLİKLERİNE GİTTİK.DÖNÜŞTE İÇMELER ‘DE BİRŞEYLER YERKEN VATANDAŞIN BİRİ TEMİZLİK YAPAYIM DERKEN ATEŞİ ORMANA KAÇIRDI.İŞTE BİZİM ORADA OLMAMIZ ŞANSTI.HEMEN MÜDAHALE ETTİK.YANGINI BÜYÜMEDEN SÖNDÜRDÜK.İŞTE GARİP OLAN BU.YOKSA O ORMAN GEÇEN YIL YANACAKTI.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle