Hoşgeldiniz  

Murat DUMAN | 28 Temmuz 2013 | Alt Haberler, Geyve

Murat Duman yazılarıyla Geyvemedya.com da

murat duman tanıtımGeyve’nin yüz aklarından, eğitimci-tarihçi-yazar MURAT DUMAN,  tarihe ışık tutan yazılarıyla sitemizde. Sitemize teşrifleri için kendilerine teşekkürü bir borç biliriz…

MURAT DUMAN KİMDİR?

1973 yılında Geyve ilçesinde doğan Murat Duman, Kazımpaşa İlkokulu ve Temel Eğitim Ortaokulu’nun ardından Sakarya Fatih Teknik Lisesi’nden mezun oldu.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde tamamladı. Orta Asya ve Balkan ülkeleri ile Kudüs’te çeşitli araştırmalarda bulundu.

Halen İstanbul’da bir eğitim müessesesinde tarih derslerine giren yazar, bir yandan da tarih ve kültür kitapları telif ediyor, ayrıca Sızıntı ve Yansıma dergilerinde yazıları yayınlanıyor.

Şimdiye kadar yayımlanmış kitapları şunlardır: – Cumhuriyetimizin Önsözü Çanakkale – Çanakkale Gelibolu Yarımadası Gezi Rehberi – Üniversite Yolunda Başarı Öyküleri – İki Çağın Hükümdarı Fatih Sultan Mehmed – Osmanlı Kuruluş Devrinin Mimarları – Aşk Hasret ve İbadet Diyarı Hicaz – Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Bediüzzaman Said Nursi – Bosna Gezi Rehberi – Hakanın Hatırası – Bilinmeyenleriyle Sultan 2.Abdulhamit

İŞTE MURAT DUMAN’IN İLK YAZISI

GEYVE’DE RAMAZAN

Epey bir aradan sonra bu yıl mübarek Ramazan ayının tamamını Geyve’de geçirme imkânı buldum ve inşallah bayrama kadar mağfiret ve rahmet iklimini burada yaşamaya devam edeceğiz. Daha önceki yıllarda Ramazan’da memleketimizi bazen gelme fırsatı buluyor veya bayrama yakın ancak gelebiliyorduk. Bu yıl çok şükür ailemiz, dostlarımız ve arkadaşlarımızla beraberiz… Bu vesile ile bazı gözlemlerimi paylaşmak istiyorum.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

3375 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle