Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Haziran 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, üst Haberler

İsen’den Açıklama ! 2. Üniversite’de Takvim İşliyor

İSEN’DEN AÇIKLAMA! 2. ÜNİVERSİTE DE TAKVİM İŞLİYOR

AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen Sakarya’ya kurulacak olan 2. Üniversite ile ilgili dün çıkan haberimiz sonrası açıklama yaptı.

Hatırlanacağı üzere TBMM Genel kurulunda yapılan görüşmeler sonrası Ülke genelinde 3 yeni üniversite kurulması kararı meclisten geçmişti. Bunun üzerine MedyaRota.com da çıkan haberde mecliste onaylanan Üniversiteler konusu geçmiş ve Sakarya’ya kurulacak olan Üniversiteye dikkatleri çekmek adına bunların arasında bu Üniversitenin olmadığı işlenmişti.

Haberimiz üzerine MedyaRota.Com a bir açıklama yapan AK Parti Sakarya milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen Sakarya’da kurulacak olan Orhan Bey Uygulamalı bilimler Üniversitesi için belirlenen takvimin işlediği ve bunun önünde bir engel olmadığını bildirdi.

Prof. İsen açıklamasında “Haberinizde yer alan Üniversiteler daha çok vakıf Üniversiteleri. Bizim Üniversitemiz için YÖK ve MEB’İn onaylı taslağı Başbakanlığa gönderildi. Bunun meclise yakın zamanda gelmesini bekliyoruz. Bizim gibi bekleyen 5 ya da 6 Üniversite ile bir paket halinde yakın zamanda meclise gelecek. Bu konuda bir sorun yok. Sakarya çok kısa süre sonra 2. Üniversiteye kavuşacağına inanıyorum.” Dedi.

Geyvemedya/Haber Merkezi

 

1508 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle