Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Şubat 2014 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Teknoloji

Hızlı Trenin Geyve’li Mimar Sinanları..

kayra inşaat-geyve3Ankara İstanbul Hızlı Tren hattında kullanılan segment taşlarının üretimini yapan Geyve’li firma gururumuz oldu.

Gururumuz Oldu.

Kayra Işık İnşaat 2011 yılında kuruldu.Bilecik Bozüyük arasında yapımı hala devam eden 13.77 çapındaki tünelin segment taşlarını üretmek için Selka A.Ş.nin taşeronu olarak işe başlayan firma yaptıkları işler ve Geyve’den çalıştırdıkları personel ile sektöründe adından söz ettirmeye devam ediyor.

Hızlı Trenin Mimarları

Firmanın Genel Müdürü Levent Işık;Kayra Işık İnşaat olarak  Hızlı Tren Hattındaki işlerin yanı sıra  Mekece de bulunan yalım Kiska firmasının ve Selka’nın kiriş üretim işleri ve kablo kanalı üretim işlerini taşeron olarak gerçekleştirdiklerini, Bolu Gerede suyunu 36 km tünel taşı üreterek Ankara’ya akıtma işinin segment üretimini yine biz Kayra Işık İnşaat olarak kendilerinin yaptıklarını,halen  Eskişehir organize san. İçerisinde bir çok prekast yapının alt yapıları ,Yalova’da İzmir otoban kiriş imalatını , Ümraniye Üsküdar arasında yapılacak olan metronun segment üretimini,ve şu anda asrın projesi arabalı geçit’in segment donatı hazırlığınıda yapmakta olduklarını, evveliyatta da Marmaray’ın segment taşlarınıda kendilerinin ürettiklerini belirterek kısacası zamanın mimar sinanlarıyız dedi.

Çalışanlar Geyve’den

Marmaray’ın segment Demir donatısının hazırlanması işini de  yapan firma bu hafta Afyon hızlı tren projesinin kiriş işlerine Usta başı ve elemanlarımız Geyve’den olmak üzere nasipse başlıyoruz dedi.

Geyvemedya/Haber Merkezi

kayra inşaat-geyve7

 

Avrasya projesinde Harem’den başlayıp Eminönü’ne Deniz dip seviyesinin 20 metre altından TBM makinasının montajını yapacağı segment taşı üretimi

 

 

 

 

 

 

 

 

4171 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle