Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Temmuz 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

Geyve’de Yaralar Sarılıyor..

PATLAMA.29Havai fişek fabrikasındaki patlamanın ardından ilçede yaralar sarılıyor.

Sakarya’nın Geyve ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası ilçede esnaf ve vatandaş yaralarını sarıyor. Patlamanın sebebiyle ilgili itfaiye ve emniyet güçleri fabrikadaki çalışmalarına devam ediyor.

Kaymakamlık ilçede hasar tespit çalışmalarına başladı.

 Patlamada ilçedeki ev ve iş yerlerinin camlarının kırıldığını belirten Akbıyık, şunları dedi; “Kaymakamlık olarak hasar tespit çalışmalarına başladık. Durum tespiti yapıyoruz. Esnaf odası da iş yerleri zarar gören esnafların zararlarını tespit etmek için çalışma yapıyor.”

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyvemedya’ya yaptığı açıklamada, zarar tespiti için oluşturulan komisyonun çalışmalarına devam ettiğini söyledi. Şimdiye kadar 400 civarında ev ve iş yerinde zarar tespit edildiğini kaydeden Kaya, “Zarar tespit çalışmaları devam ediyor. Kırılan camlar değiştiriliyor. Yaralar sarılıyor. Hayat normale döndü. Sorun yok.” dedi.

Patlamanın sebebiyle ilgili itfaiye ekiplerinin çalışmalarına devam ettiğini belirten Kaya, şunları söyledi; “İtfaiyemiz fabrikada çalışmasına devam ediyor. Çalışma tamamlandıktan sonra rapor hazırlayacaklar.”

İnciksuyu Mahallesi’ndeki Venüs Havai Fişek Fabrikası’nda dün saat 14.30 sıralarında meydana gelen patlamada 15 kişi yaralanmıştı. Patlamada fabrikanın büyük bir bölümü yıkılmıştı. Patlamanın şiddetiyle ilçedeki çok sayıda ev ve iş yerlerinin camları kırılmıştı.

2976 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de Patlama Sonrası Yaralar Sarılıyor.. için 2 Yorum

  1. Allah daha beterinden korusun inşallah. Fabrikada mesainin olmaması bir şanş.
    Yaralı geyveli kardeşlerime Rabbimden acil şifalar dilerim
    http://www.akintoner.com Mustafa Akın

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle