Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Ağustos 2011 | Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya

Geyve Boğazında Ciğerlerimiz Yanıyor

 

Geyve Boğazındaki güzelim ormanlarımızın bulunduğu Dereköy mevkiinde bilinmeyen bir sebeple orman yangını çıktı.

 

Geyve İlçesi Bağlarbaşı Köyü yakınlarında başlayan yangında 20 hektar orman zarar gördü.çam ormanında çıkan yangın kısmen kontrol altına alındı.

 

Bağlarbaşı Köyü yakınlarında D-650 karayolu kenarında öğleden sonra başlayan ve 20 hektarlık alanda etkili olan orman yangını, havadan ve karadan yapılan söndürme çalışmaları sonucu kısmen kontrol altına alındı.

Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, yaptığı açıklamada, yangının kısmen kontrol altına alındığını bildirdi. Yanan sahanın etrafının çevrildiğini, yangının orta kısımda devam ettiğini kaydeden Türkyılmaz; “Tehlike azaldı. Bursa ve Bolu’dan takviye arazözler geldi. Ekipler değişimli olarak sabaha kadar çalışmalarına devam edecek. Orta kısımda ki yangın sönmezse sabah helikopter takviyesi istenecek. Söndürme çalışmaları için devletin tüm kurumları seferber oldu. 2 dozer, 10 arazöz, 4 su tankeri, 3 ilk müdahale aracı, 10 hizmet aracı ile 60 personel söndürme çalışmalarına devam ediyor” dedi.

Yangının çıkış nedeninin henüz tespit edilemediğini ifade eden Türkyılmaz, sabotaj ihtimalinin bulunmadığını belirtti. Yangının başladığı yerin piknik için uygun bir alan olmadığını dile getiren Türkyılmaz, şunları söyledi; “İnsan hatası diyoruz. Alem yapmak isteyen grupların işi olabilir. Kasıt tespit edemedik

 

Orman yangınında; Geyve Orman İşletmesi Yangın Müdahale Ekibinin yanı sıra, Bilecik, Adapazarı, Akyazı, Gölcük Orman İşletme Müdürlüklerinin yangın müdahale ekipleri de söndürme çalışmalarına katıldı.

 

Namık CİHAN&Erdinç TUNA/Geyvemedya.com

686 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle