Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Şubat 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve

Geyve Anadolu Lisesinde “Kariyer Günleri”…

 


kariyer.6Geyve Anadolu Lisesinde “Kariyer Günleri” düzenlendi.

( Kariyer Günleri, Meslek Tanıtım Günleri etkinliği amacıyla düzenlenmekte.)

Geyve Anadolu Lisesinde; İlçe Kaymakamı İdirs Akbıyık, Cumhuriyet Savcısı Erkan Akbaş ve Hakim Ekrem Karadere’nin katılımları ile kariyer günleri düzenlendi. Etkinliğe 11. Ve 12. Sınıf öğrencileri ve öğretmenler katıldı.

Kaymakam İdris Akbıyık; önce kendini tanıttı daha sonra da, kaymakamlık ne iş yapar ? ( Devleti Temsil Eder…) sorusundan yola çıkarak kaymakamlık mesleğini anlattı.

Hakim Ekrem Karadere; önce kendini tanıttı daha sonra da, hakim ne iş yapar ? ( Mahkemelerde Görev Yapar…) sorusundan yola çıkarak hakimlik mesleğini anlattı.

Cumhuriyet Savcısı Erkan Akbaş; önce kendini tanıttı daha sonra da, Cumhuriyet Savcısı ne iş yapar ? ( Devlet Adına Suçların Soruşturmasını Yapar…) sorusundan yola çıkarak savcılık mesleğini anlattı.

Öğrencilerin yönelttiği sorular konuklar tarafından cevapladırıldı; (Polisten Kaymakam Olurmu ? – Olmaz, ona göre eğitim alınması gerekir…) ( Hukuk Neden Çok Yavaş İşliyor ? – Dosya Sayısının Çokluğu ve Hakim-Savcı Sayısının Azlığı…) (Suçlu Olan İyi Bir Avukat Tutarsa Hakimin Kararını Etkilermi ? – Her İnsanın Savunma Hakkı Vardır…)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

3158 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle