Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Şubat 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve

Geyve Anadolu Lisesinde “Kariyer Günleri”…

 


kariyer.6Geyve Anadolu Lisesinde “Kariyer Günleri” düzenlendi.

( Kariyer Günleri, Meslek Tanıtım Günleri etkinliği amacıyla düzenlenmekte.)

Geyve Anadolu Lisesinde; İlçe Kaymakamı İdirs Akbıyık, Cumhuriyet Savcısı Erkan Akbaş ve Hakim Ekrem Karadere’nin katılımları ile kariyer günleri düzenlendi. Etkinliğe 11. Ve 12. Sınıf öğrencileri ve öğretmenler katıldı.

Kaymakam İdris Akbıyık; önce kendini tanıttı daha sonra da, kaymakamlık ne iş yapar ? ( Devleti Temsil Eder…) sorusundan yola çıkarak kaymakamlık mesleğini anlattı.

Hakim Ekrem Karadere; önce kendini tanıttı daha sonra da, hakim ne iş yapar ? ( Mahkemelerde Görev Yapar…) sorusundan yola çıkarak hakimlik mesleğini anlattı.

Cumhuriyet Savcısı Erkan Akbaş; önce kendini tanıttı daha sonra da, Cumhuriyet Savcısı ne iş yapar ? ( Devlet Adına Suçların Soruşturmasını Yapar…) sorusundan yola çıkarak savcılık mesleğini anlattı.

Öğrencilerin yönelttiği sorular konuklar tarafından cevapladırıldı; (Polisten Kaymakam Olurmu ? – Olmaz, ona göre eğitim alınması gerekir…) ( Hukuk Neden Çok Yavaş İşliyor ? – Dosya Sayısının Çokluğu ve Hakim-Savcı Sayısının Azlığı…) (Suçlu Olan İyi Bir Avukat Tutarsa Hakimin Kararını Etkilermi ? – Her İnsanın Savunma Hakkı Vardır…)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

3043 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle