Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Ağustos 2011 | Geyve, Manşet

SASKİ’den Geyve’ye Yapılan Barajla İlgili Toplantı

SASKİ tarafından Geyve İlçesi Orman İşletme Müdürlüğü Sınırları kapsamındaki Eskiyayla Havzasına yapımı planlanan Baraj ile ilgili olarak bölgede ikamet eden vatandaşlar bilgilendirildi.
Yönetmelik gereği bölgede ikamet eden vatandaşların proje hakkında bilgilendirildiğini kaydeden SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Akçay ve İkramiye derelerini değerlendirerek Eskiyayla Havzasında inşa edeceğimiz baraj şehrimiz ekonomisine yılda 6,5 milyon dolar katkı sağlayacak. Önümüzdeki yıl barajımızın ihalesine çıkacağız” dedi. Kaynakları verimli şekilde kullanmak ve Sakarya’nın geleceğini en iyi şekilde planlamak için projeler geliştirdiklerini vurgulayan Rüstem Keleş, “Bu projelerden biri de Eskiyayla Havzası’nda Akçay ve İkramiye derelerini değerlendirerek bir baraj inşa etmek. Bu baraj yaptığımız hesaplamalara göre özellikle kar suları noktasında Sakarya’ya önemli katkılar sağlayacak. Kış aylarında ciddi bir potansiyel barındıran bu bölgeden sağlayacağımız suyu şehre dağıtmayı planladığımız bu proje, yılda 6. 5 milyon Dolar tasarruf etmemizi sağlayacak. 50 milyon dolara mal olacak bu baraj, kısa bir sürede kendisini amorti edecek” dedi.
Vatandaşlar Bilgilendirildi

Baraj ile ilgili çalışmaların hızla devam ettiğini kaydeden Rüstem Keleş, “Çalışmalar kapsamında yönetmelikler gereği vatandaşları bilgilendirmemiz gerekiyordu. Bakanlık yetkilileri ve uzman ekibimiz de önceki gün Pamukova Eskiyayla Köyü’nde konu ile alakalı olarak vatandaşları bilgilendirdiler. Bu konuda vatandaşlarımızdan da desteğin olması bizi sevindiriyor” diye konuştu.
Alternatif Kaynaklar
Sapanca Gölü’nün mutlaka alternatifi olması gerektiğinin altını çizen Rüstem Keleş, “Ballıkaya Barajı ve bizim Eskiyayla Havzası’nda planladığımız baraj ile Sakarya’nın tüm bölgelerine hitap eden alternatifli Kaynaklar inşa etmiş olacağız. Batıda Sapanca Gölü, doğuda Ballıkaya Barajı ve güneyde de Eskiyayla Havzası’na inşa edilecek baraj ile tüm Sakarya’ya güvenli, kesintisiz ve dünya standartlarında içme suyunu uzun yıllar sağlamış olacağız. ” şeklinde konuştu.
1663 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle