Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Mart 2014 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Siyaset, Videolar

AKYEL UMURBEY KÖYÜNDE

EROL AKYEL-CHP-GEYVE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI-UMURBEY KÖYÜNDE3Erol Akyel, Umurbey’de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erol Akyel Umurbey köyünde patladı… CHP Geyve Belediye Başkan Adayı Erol Akyel, sizin arazilerinizi elinizden alanlara oy verdiniz. Oy vermeye de devam ediyorsunuz. CHP’yi 1. Parti yapmazsanız bir daha köyünüze ayak basmam” dedi.

CHP Geyve Belediye Başkan Adayı Erol Akyel köy ziyaretlerinde yaptığı konuşmada şunları söyledi;

Bu köyü çok seviyorum.1964 yıllarını hatırlıyorum.

Az verseniz de çok versenizde özellikle Umurbey’i takip edeceğim. Beni mahçup etmeyin, çorbada tuzunuz olsun. Biz bu seçimi alacağız.

Yılda 3 sefer bedava mazot vereceğiz
Dün de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adapazarı’nda miting yaptı. Orada yanındaydık, 3-5 dakika söyleşimiz oldu. Hepinize selamları var. “Gittiğiniz yerlerde, köylerde, kentlerde, toplantılarda, kahvelerde hemşehrilerimin hepsine selam söyleyin. Sizin bölgeniz kırsal bölge,sizin bölgeniz üretici bölge, zirai bölge… Onların ne çektiklerini ben biliyorum. Onlara mazot teşviği vereceğim, onlara mazotta destek olacağım” dedi. Ben de “Genel Başkanım senede 3 sefer bedava mazot vereceğim” dedim. “Bravo Akyel, bravoo” dedi.

Bu sefer Yetki Verin, Güç verin Geyve’nin köylerini, çehresini, çevresini de ekonomisinde bir şeyler yapalım.

Şeker Fabrikasını bir avuç eşkiyaya kaptırdınız
80 öncesi bu köy Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesiydi. Öyle değil mi?.. Birinci parti çıkardık, gene öyle çıkacağız. Öyle dimdik, aynı oyları sizlerden istiyorum.

Çünkü bu memleketin Şeker Fabrikaları vardı.. Sizler tütün üretirdiniz, pancar üretirdiniz, koza üretirdiniz. Onlarla nafakanızı alırdınız, geçiminizi sağlardınız, çoluğunuzun çocuğunuzun geleceğini, düğününü, tahsil hayatını sağlardınız. Ama şimdi ne oldu? Pancar ekebiliyor musunuz, pancarınız varmı, Şeker Fabrikanız var mı, nerde? Bir avuç eşkiyaya kaptırdınız. Ona direndik, oy vermediniz, arkamızdan laf ettiniz. Ama ne oldu?

Ne oldu söyleyeyim mi. İkinci bir Çark Caddesi olma aşamasında. Eğer bu hükümet devam ederse, oraya metrekaresi 100 milyardan, residanslar yapacaklar, dükkanlar yapacaklar, işyerleri yapacaklar, daireler yapacaklar, sizlerin çocuklarınıza satacaklar, ölünceye kadar onun borçlarını ödeyeceksiniz siz.

Onlar çalmada, çırpmada usta
Ustalığı, işçi çalıştıran, ustalık yapan, işin ehli olan bilir. Onun için ben ustalığı geçmişte başımdan geçen, hala unutamadığım küçük bir anımı anlatarak, ustalığın nasıl olması gerektiğinden bahsetmek istiyorum.

Yan taraftaki (Umurbey’de) Hüsnü Çakmak abim, askerden önce 5-6 yıl, askerden sonra bir o kadar daha olmak üzere en az 10 yıl bizde çalışmıştır. Yine askerden önce, ben küçüktüm, tahminim 1967-68 yılları… Yine bizim bir kalfamız vardı, Necati kalfa… Necati kalfa çalışırken Hüsnü kalfadan su İstedi. Hüsnü kalfa duymadı, 2-3 sefer tekrarladı yine duymadı, daha sonra bir şekilde duyurdu suyu getirdi. Suyu aldı içti, sonra Hüsnü abiye tokat-yumruk karışımı bir şey attı. Dudağı parçalandı ve ondan sonra Hüsnü abi kaçtı. Sonra barıştırmak için araya rahmetli dedemler girdi babasıyla görüştü “Biz ona gerekeni yaparız, cezalandırırız, bir daha olmaz” gibisinden konuşup, ikna ederek Hüsnü abi çalışmaya başladı.

Rahmetli dedem derdi ki “Kalfa.. Kalfa Necati, sen ancak kalfa olursun, ancak kalfa kalırsın. Sen hiç bir zaman usta olamazsın”… Yani o öldü gitti, Necati abi de bizde 15-16 yıl çalıştı. Ona hiç “Usta” demedi. Hep “Kalfa aşağı, kalfa yukarı” dedi.

Şimdi sizlerin “Kalfa” diyeceğiniz Recep Tayyip Erdoğan’ın ne yaptıda, neyde “Usta” olduğunu biliyor musunuz. Ben söyleyeceğim. Onlar çalmada, çırpmada, malı götürmede Türkiye’yi pazarlamada “Usta” oldular. Onlar “Kalfa” bile olamadılar.

Fehmi DUMAN-Sakarya54.net

6929 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Erol Akyel, Umurbey’de çarpıcı açıklamalarda bulundu. için 2 Yorum

  1. zaman genci dedi ki:

    gidin ordan sizi islam başörtü düşmanları

    • misafir dedi ki:

      zaman genci, İslama da düşman sensin, başörtüsüne de. Hepimiz Müslümanız Elhamdülillah. Bir farkımız var, sen bölücüsün, kışkırtıcısın. Sen kadınımızın beynini örtmek isteyenler cinsindensin.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle