Hoşgeldiniz  

Yeşil Geyve | 13 Ağustos 2013 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

Köylere Su Desteği…

 

su.3Geyve Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, su sıkıntısı çeken köylere su tankerleri ile destek çalışmaları başlatıldı.

Uzun süredir yağmur yağmaması nedeniyle su kaynaklarının kuruması, bir çok köyde içme suyu bulamama sorunu yaşanmasına neden oldu.

Köy Muhtarlarının yaptıkları başvurular sonunda; Geyve Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü, sıkıntı çeken köylerin su depolarına tankerler ile su taşınması çalışmalarını başlattı. Alınan bilgilere göre; Karacaören, Taşoluk, Sabırlar, Poydullar su desteği alan köylerden bazıları.

Su tankerlerinin, talepte bulunan köylere su dağıtımı yapmaya uzun süre devam edecekleri tahmin edildiği bilgisi verildi.

Su dağıtımı yapan ekip çalışanları, sıkıntı çeken köylere desteklerinin aralıksız devam edeceğini ve zaman sınırı olmadığının bilinmesini açıkladı.

Konu ile açıklama yapan köylüler, suları sadece hayvanlarını sulamakta ve günlük ihtiyaçları için kullandıklarını ve sulu tarım yapamadıklarını, ektikleri sebzelerinin kuruduğunu ve yağmur duası yapmayı planladıklarını söyledi.

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2082 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Belediye ve Orman İşletmesinden Susuz Köylere Su Desteği… için 2 Yorum

  1. hasan dedi ki:

    orman yangınla mücadele ekibi ve çetin beyi yürekten kutlar işlerinde başarılar dilerim

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle