Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Kasım 2012 | Gündem, Manşet, Sakarya, Spor

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yapımı planlanan 24 stat ve 405 spor tesisini tanıttı. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen basın toplantısına Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın yanı sıra, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve diğer yetkililerde katıldı.

Kılıç, yeni yatırımları paylaşmak amacıyla spor medyasıyla bir araya geldiklerini belirterek, “Büyük spor hamlemiz kapsamında 24 yeni stat ve 405 tesis yatırımımız var. Statlarımız, ev sahibi takımın 15 günde bir maçlarını yaptığı değil, çeşitli amatör sporlara da sürekli hizmet verecek tesisler olacak. İçlerinde alışveriş merkezleri, dinlenme alanları, sosyal tesisler bulunacak. Sadece 15 günde bir maça gidilen beton bloklar değil, 365 gün çalışacak yaşam merkezleri oluşturmaya gayret ediyoruz” dedi.
HİÇBİR STAT AYNI DEĞİL
İnşasına başlanan ya da başlanması planlanan Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir-1, İzmir-2, Kocaeli, Malatya, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas, Trabzon, Bursa, Çorum, Konya, Manisa/Akhisar ve Manisa/Turgutlu statlarıyla ilgili bilgi veren Suat Kılıç, hiçbir ildeki stadın diğer ildeki statla mimari benzerliğinin bulunmadığının altını çizdi.
4587 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle