Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Ocak 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet

Arıkan; “Tarihten Ders Alacak Olanlar İdarecilerdir.”…

geyve ,kaymakamlığı,konferans, (7)Geyve Kaymakamlığının ” Bir Kitap, Bir İnsan Projesi” kapsamında düzenlenen “Değerler Eğitimi” uygulamaları ile ilgili Kültür Merkezi Konferans Salonunda “Tarih Nedir? – Osmanlıda Nezaket” konulu konferans düzenlendi.

Konferansı; Geyve Anadolu Lisesi, Gazi Paşa Ortaokulu, Kozan Mehmet Ayşe Akgül Ortaokulu yönetici ve öğrencileri izledi. Konferansı; Bilecik Şeyh Edebali Ü. Tarih Böl. Yar. Doç. Dr. Refik Arıkan verdi.

Arıkan konuşmasında özetle şu bilgileri verdi: “…Geçmişten ders alarak, geleceği kurarız, Tarih Sadece Hikayedir.  Bunlar sadece tarihin önemini arttırmaktan çok önemini düşüren, gerçek anlamından uzaklaştıran içi boş cümlelerdir…Tarihten ders alacak olanlar sizler değilsiniz, devleti yönetenlerdir İdarecilerdir. Sizler tarihten örnek alabilirsiniz. Örnek şahsiyetleri kendinize rehber edinebilirsiniz…Tarih, en çok kullanılabilecek argümanlardan birisidir… İnsanları yönlendirmede tarihin önemi çok fazla. Sizlere öğretilen tarih ile sizler bir millete ait olmayı öğrenirsiniz. Tarihi olaylar sizlerin hafızanızı tanımlar…Beynimizin içinde hangi bilgi varsa biz öyle düşünürüz… Türk Milletinde Almanlara karşı bir sempati vardır. İşin temelinde 2 şey yatıyor, birincisi; hepimizin Almanya’ya çalışmaya giden akrabası veya tanıdığı vardır. İkincisi de; I.Dünya Savaşında yaptığımız ortaklıktır. Bir tarihi bilgi, sizin bir millete bakışınızı değiştirir…Ermeni dediğimizde hafızamızda güzel şeyler canlanmıyor olabilir, ama şahsi olarak baktığımızda hiç birimizin bir Ermeni ile bir problemi olmamıştır… Aslında, yaşadığımız olayları öğrendiğimizde zihni olarak bir yerlere yönlenmiş oluyorsunuz…”

Konferansın sonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant konuk Arıkan’a “Osmanlı Tuğrası Tablosu”nu hediye etti.

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

1965 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Arıkan; “Tarihten Ders Alacak Olanlar İdarecilerdir.”… için 1 yorum

  1. Adnan DİNÇER dedi ki:

    Bir milletin geleceğine şekil veren, milletin evlatlarıdır.Bugun gereken eğitimi ve başarıyı yakalarsak millet olarak en üst refah seviyesine ulaşırız.Bu da eğitimdeki başarı ile olur.Karacaören İlkokul 3/A SINIFI öğrencilerinin ZAMBAK 3. DENEME SINAVINDA tüm derslerden 700 puanla 25.928 kişi içinden İlyas CELEP,Emrullah ÖLMEZ TÜRKİYE BİRİNCİSİ olmuştur.Hayat bilgisinden FUL 1.Kezbannur ÇAY,Türkçeden ful Kezbannur ÇAY,MATEMATİKTEN ful Serkan GÜNGÖR,Yavuz GÜRLER,Selim DUMAN 1. OLMUŞLARDIR.PUAN SIRALAMASI 1. 700,1. 700,2. 675,3. 666,4. 664,5. 657,6. 631, 7. 626 , 8. 615, 9. 607, 10. 601 11.592, 12. 591,13. 550,14. 520 PUAN ALARAK SIRALAMAYA GİRMİŞTİR.Başarılarının artmasında ilçe genelinde yapılan eğitime katkılarını esirgemeyen başta kaymakamımıza.MEM ne,tüm öğretmenlerimize binlerce teşekkürler.Onların çabaları ile öğrencilerimiz üstün başarı ile mükemmeli yakalayacaklardır.4. sınavda bu başarının tüm sınıftada beklemekteyiz.En derin saygılarımla.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle