Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Haziran 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Alifuatpaşa’ya MYO Müjdesi

ALİFUATPAŞA’ya MÜJDE!

Alifuat Cebesoy MYO’nun yeni inşaatı için gerekli bütçenin YÖK tarafından  onaylandığı öğrenildi.

Son Büyükşehir kanunu ile beldeliği elinden alınan ve DDY tarafından da demiryolu geçitinin kapatılmasıyla kara günler geçiren Alifuatpaşa Mahallesi YÖK tarafından gelen müjde ile adeta nefes aldı.

Yıkım Kararı Alınmıştı

Geçtiğimiz aylarda Alifuat Cebesoy MYO’nun gelen teknik ekiplerin incelemesi ve alınan numuneler sonunda çıkan raporlar doğrultusunda yıkım kararı alınmıştı.Çıkan bu rapor sonrası okul için yeni yer ve mali kaynak aranmaya başlanmıştı.

Arazi için Devreye Başkan Kaya Girdi

Okul için yeni yer sorununa da Geyve Belediyesi çözüm buldu.Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Belediye Meclisi kararıyla tüm harcama kalemlerini seferber ederek yeni Alifuatpaşa Cebesoy MYO inşaatı için mevcut meslek yüksek okulunun arka tarafında bulunan  araziyi satın alarak bu sorunu halletmiş oldu.

Mali Kaynak Halledildi

Yeni Alifuat Cebesoy MYO inşaatı için kurulan derneğinde içinde bulunduğu grubun çalışmaları sonucunda gerekli mali kaynağın Ankara’dan karşılandığı öğrenildi.Geyve Belediyesi tarafından mevcut okulun yanında alınan arazi üzerinde belirlenen proje üzerinde mali ve diğer çalışmalar YÖK ve SAÜ tarafından devam ettiriliyor. Prosüdürler tamamlandığında bölümüyle, öğrencisiyle ve en önemlisi kalitesiyle Alifuatpaşa’ya yakışan güzel bir yüksek okul hizmete açılacak.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2968 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle