Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Haziran 2013 | Alt Haberler, Siyaset

Alifuatpaşa Ülkü Ocağının Miraç Kandili Mesajı

UlkuOcaklari_logo-300x300Alifuatpaşa Ülkü Ocağı ve Kültür Vakfı Miraç kandili münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Kandil gecelerinin manevi duyguları tazeleyen, kişinin iç dünyasında adeta kendisini sorguladığı, hesaba çektiği geceler olarak önemli bir yere sahiptir.

Bu kutsal geceler ile insanlara kendini yenileme, ümitlerini tazeleme ve geleceği planlama için fırsatlar sunulur. “Bu manevi haz ortamında tüm insanlığa şefkat, merhamet ve insani duyguların hakim olduğu iç dünyamızın yansımasıyla, günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz hasletleri bizlere yaşatmaktadır. Bu geceleri bir başlangıç olarak görenler için beklide iki cihanda kurtuluşa erme vesilesi olacaktır. İçinde pek çok hikmet ve sırrı barındıran Miraç Kandili, Hz. Muhammed’in (S.A.V) Mescid-i Haram’dan Mescid’i Aksa’ya yaptığı hikmet dolu yolculuk ve huzura kabul edilişin sırrı üzerinde düşünüldüğünde müminlere namaz ile adeta bir imtiyaz tanınmış, yaşamın her anında Yüce Allah’ın huzuruna erebilmenin ayrıcalığı inananlara verilmiştir. Dünyamızın ihtiyaç duyduğu barış, şefkat, hoşgörü, adalet hasletleri bu geceler ile doruğa ulaşmaktadır. Kendisi için istediğini kardeşi için de isteyebilen bireyler arttıkça, önce karşısındakini düşünebilen toplumlar ile dünya barışı sağlanabilir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor; bu gecenin tüm insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.”

 

ALİFUATPAŞA ÜLKÜ OCAĞI

   Eğitim ve Kültür Vakfı

1503 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Alifuatpaşa Ülkü Ocağının Miraç Kandili Mesajı için 1 yorum

  1. ahmet dedi ki:

    mirac kandiliniz mübarek olsun…

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle