Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Ocak 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Yaşam

1 Kitap – 1 İnsan’ Projesi Değerlendirildi…

geyve bir kitap bir insan 113Geyve Kaymakamlığı tarafından başlatılan ve kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesini amaçlayan ‘ 1 Kitap – 1 İnsan Projesi’ Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi.

Toplatıyı, Geyve Ortaokulu Türkçe Öğretmeni İbrahim Açılan yönetti.

Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşı birlikte söylendi.

Açılan, Kitap ve Okuma konulu konuşmasını özlü sözlerle süsledi ve beğeni topladı.

Kaymakam İdris Akbıyık konuşmasında özetle: ‘ Çağ açıp-çağ kapatan bir milletin, kitap okumayan bireyleriyiz…Okumuyoruz, ilgilerimiz de az oluyor…Süper güç olmak istiyoruz, geri kalmış ülkeler arasındayız …Çocuklar büyüklerden iyi okuyor…Kitap okuyan öğrenciler daha başarılı oluyor…Hepimiz kitap okumaya devam edeceğiz…Amacımız Geyve halkına kitap okumayı sevdirmek…Geleceğimizi en iyi şekilde yetiştirmek istiyoruz…Bizller yönetici olarak örnek olmak zorundayız …Eğitimde son 2 yılda bir hareketlenme var…’ Dedi.

Geyve Müftüsü Ali Erhun konuşmasında özetle: ‘ Boş kafa şeytanın ofisidir sözü çok doğru bir söz… Dinimizin ilk emri OKU dur…Okuma yazma bilmeyen peygemberimiz bir mucizedir…O ümmidir…Toplumdaki kirlilik okuma ile uzaklaştırılır… İlk ayetler okumak ile ilgilidir…Bu emrin muhatapları bizleriz, bu ayetlere göre okumak her müslümana farzdır…Adam olmanın tek yolu okumaktır…Toplumu yetiştirmenin tek yolu budur…Bu kampanyayı destekliyoruz…’ Dedi.

Konuşmalardan sonra, Okul Yönetcileri ve Kurum Yöneticileri okudukları kitapları bir birlerine hediye etti. Yöneticiler, okullarında ve kurumlarında başlattıkları kampanyalar ile bilgiler verdi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2482 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle