Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 28°C
Sisli
geyve nöbetçi eczanelerZina

29.10.2016
272
A+
A-

ZİNA…

sadettin-armagan-geyve-Aziz Dostlarım

Günah diye isimlendirilen Rabbimiz tarafından yapılması yasak edilen fiiller vardır. Kitabımız Kur’an-da yasak olarak bildirilen bin tane ayet-i kerime vardır. Her müminin Müslümanın bu yasaklara uyması şarttır. Sevgili Peygamberimiz SAV günah kalbi karartır buyuruyor. Yani işlenen günahlar, imana zarar verir, Allah-ı (cc) gazaplandırır, rahmeti ilahi bizden uzaklaşır.

Günahlar küçük ve büyük olmak üzere ikiye ayrılır. Aslında günahın küçüğünden büyüğünden daha önemlisi, kime karşı işlendiğidir.

Büyük günahlar (günahi kebair); Allah (cc) şirk koşmak, insan öldürmek, içki, kumar, zina, faiz gibi günahlardır.

Peygamber Efendimiz (SAV); içki, kumar ve zinaya ümmül habais yani bütün pis işlerin anasıdır. Buyurdu. yani diğer bütün kötülükler, pis şeyler bu üç günahlardan meydana gelir.

Şimdi bütün günahların anası olan günahlardan ZİNA’yı ana hatlarıyla anlatacağız.

Kadın ve erkeğin nikahsız bir araya gelip cinsi münasebette bulunmasına ZİNA denir. Böyle bi hal cemiyetin ahlakını alt üst eder, imanın anlamını yok eder, neslin bozulmasına sebep olur, kalbi karartır. Kur’an- Kerimdeki haramlara dikkat edersek, şöyle ifadeler vardır. İçki içme, kumar oynama, insan öldürme, faiz yeme gibi dillendirilir. Fakat zina ile ilgili ayeti kerimede Rabbimiz “ sakın zinaya yaklaşma, muhakkak zina, büyük hayasızlıktır. O ne kötü bir yoldur. (süre-i İsra 32) buyuruyor.

Bırakın nikahsız bir araya gelmeyi, cinsi temas kurmayı, yaklaşmayı haram kılıyor.

Sevgili Peygamberimiz SAV bir gün mübarek gömleğini çıkarır gibi yaptı ve şöyle dedi. Dikkat edelim, şu müthiş ifadeye tüyler ürperten izaha: dedi ki “ Ey ashabım şu gömleğimi sıyırıp nasıl çıkarıyorsam aynen onun gibi ZİNA eden kadın ve erkeğinde o onda imanı öylece kalpten çıkar. Üzerinde dolaşır. İman kalpte olarak hiç kimse zina haramını işleyemez. Bu çirkin, adi, hayasız fiil sona erince iman tekrar geriye döner. Fakat nur ışığı gitmiş olarak. Yani günah kalbi karartır buyurdu.

Bu hadis-i şeriften anladığımıza göre ZİNA edenler o anda ölseler imansız olarak ölmüş olurlar.

Zina illa temas halinde olmaz: Her azanın zinası vardır. Sıralayalım:

Dil zinası : Fuhuş sözler söylemek. Galiz, çirkin sövmeler yapmak.

Göz zinası: Harama bakmak. Peygamber efendimiz S.A.V. ‘’Harama bakan gözlerden şeytanın zehirli okları çıkar’’ buyuruyor.

Sizlere zinadan daha büyük bir günah söyleyerek konumu bitirmek istiyorum. Bir kadına veya erkeğe yapmadığı halde zina yaptı diye iftira eden kahve köşelerinde oturduğu yerden şerefsizce bilmediği halde sırf düşmanlık olsun, o kişi ve kişileri sevmiyorum onlara kara bir boya süreyim de içinde haysiyeti kalmasın diye iftira eden şahsiyetsizlerin günahı ZİNA’dan çok büyük daha günahtır. Böyle iki ayaklı şeytanlara inanmayalım, onları dinlemeyelim, günahlarına ortak olmayalım.

Şunu iyi bilelim ki bugün başkasına İFTİRA atan Müslümanlıktan nasibini almayanlar yarın aynı lekeyi sana da sürerler.

Selam sevgi ile kalınız.

ETİKETLER: , ,
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

  1. m dedi ki:

    !!?? vah vah