Site Rengi

DOLAR 5,9414
EURO 6,5458
ALTIN 299,7
BIST 119.802
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Sakarya 18°C
Yağışlıgeyve nöbetçi eczaneler


Yılbaşı Rezaleti

04.01.2018
42
A+
A-

Yılbaşı rezaleti
Kardeşlerim

Yüce Rabbimiz “Ben sizi en güzel suretle yarattım.” Dediği İNSAN yaratılmışların en şereflisidir. İnsanın, insanca hayat sürmesi, insanlık değerini şerefini koruyabilmesi Rabbinin istediği gibi yaşamasına bağlıdır. Biz bunları, yani Rabbimizin bizden istediklerini nereden öğreneceğiz? Tabi ki kitabımız Kurandan ve rehber öğretmenimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın sav. Yaşantısından öğreneceğiz. Biz öyle şerefli bir ümmetiz ki bizde taklit yoktur. Beşerin batılca örf ve adetlerine uymak yoktu. Örnek alınacak bütün güzellikler bizdedir. Bakınız bu konuda Yüce Rabbimiz Mümtehine süresi ayet 1 de ne buyuruyor: “Ey iman edenler Benimde sizin de düşmanımız olanları dost edinmeyin.” Siz onlara sevgi gösteriyorsunuz. Hâlbuki onlar size gelen hakkı inkâr ettiler. Onlara gizlice sevgi besliyorsunuz. Oysa ben sizin gizlediğinizi de açığa vurduğunuzu da bilirim. Kim bunu yaparsa (taklit ederek Hristiyan ve Yahudilere benzer ve dost edinirse) mutlaka doğru yoldan (Kuran- Muhammed ve İslam’dan ) sapmıştır. Buyuruyor. Hal böyleyken hangi Müslüman o, batılılara, Hristiyanlara ve Yahudilere benzeyebilir. Bizlere giyimimize, yeme içme örf ve adetlerimizi, cemiyetlerimizi evlenme sünnet güzelliklerimizi bizlere öğreten Rabbimizin sesine kulak vereceğiz. Peygamberimizi örnek ve önder kılavuz edineceğiz.

Kardeşlerim

Bizim yılbaşımız 1 Muharremdir. Hicri yılbaşımızdır. Başka bir yılbaşımız yok. Bunu kafamıza iyice sokalım. Peygamber efendimizin Mekke-i Mükerreme’den Medine-i Münevvere’ye hicretiyle başlayan 1 Muharrem Müslümanların hicri yılbaşıdır. Gayrısı haramdır. Hırstıysan ve Yahudilerin ise yılbaşı dedikleri rezalet günü 31 Aralığı 1 Ocağa bağlayan gün ve gecedir. Sen Müslümanım diyeceksin onlar gibi yılbaşı kutlayacaksın. Ne biçim Müslümansın. Allah cc. Ve Peygamber sav. Düşmanlarını taklit ediyorsun. Senin hiç iman ve İslam şuurun kalmadı mı? Aklını başına topla. Hristiyan ve Yahudiler neden 31 Aralıkta yılbaşı yapıyor. İsa doğdu diye. Bunu bile bilmiyorlar. Çünkü sevgili Hz. İsa peygamberimiz 26 Aralığı 27 ye bağlayan gece doğmuştur. Haydi diyelim ki 31 Aralıkta doğdu. Peki, bir peygamberin doğumu içki, eğlence ile kutlanır mı? Neresinden bakarsanız rezalet. Zaten onlara da bu yakışır. Peki, sana ne oluyor Müslüman. Şimdiden yılbaşı rezaletine hazırlanıyorsun. Televizyon kanalları o gece rezalet lağım kanalı haline geliyor. Açık saçık sanatını değil vücudunu teşhir edenleri seyretmek için Allah’ın cc. Nuru olan gözlerini ekrana çeviren Müslüman vay halimize. Helal olan hindi etini yılbaşı akşamı için hazırlayan ve helal eti harama çevirip yiyen Müslüman vay halimize. Çam kesen, evlerini süsleyen, o gece bize gelin yılbaşını bizde kutlayalım diye yarışa girenler vay halimize. Bu nasıl bir imandır ki seni senden almış batıla bağlamış.

Kardeşlerim

Şimdi size 2 hadisi şerif ve buna bağlı olarak da bir misal anlatacağım. Dikkatle okunsun: Peygamber efendimiz buyuruyor ki; “Kim bir topluluğa benzerse o, ondandır.” “ kim bir topluluğa benzerse benden değildir.” yani sen yılbaşı diye rezaleti diz boyu olan gayri İslami, Hristiyan ve Yahudiler gibi olur. Onlara benzersen peygamberimiz sav. diyor ki: Ümmeti Muhammed’den silinirsin. Haydi, bakalım irademiz ve aklımız var. Nerede olacağız. Misal Papaz kiliseye gelmiş, bakmış ki kuş kiliseye girmiş ve yere pislemiş. Pisliğinin yanında duruyor. Papaz kuşa demiş ki: ey kuş! Hristiyan’ısın yoksa Müslüman mısın? Hristiyan’san neden pisledin. İbadet yerin kiliseye. Yok, Müslümansan ne işin var kilisede. Git sana camiye. Anlayana sivrisinek saz anlamaya davul zurna az demiş atalarımız.

Kardeşlerim

Aman ha insanlık şerefimize, Müslümanlığımızda din ve imanımıza ters düşen bir gecede maneviyatımızın silinmesine neden olacak yılbaşı rezaletine sakın itibar etmeyelim. Kuruşundan lirasına kadar şeksiz, şüphesiz haram olan milli piyango kumarından uzak duralım. Haramın millisi olamaz. Olsa olsa ZELLİSİ (aşağılığı) olur.

Önemli not:

Avrupalılar, haçlılar, puta tapanlar HİNDİ’ye TURKAY derler. Yani hindinin adı TÜRKİYEDİR. Niçin böyle derler? Viyana kapılarına kadar giden ecdadımızı yenemedikleri için kinleri vardır. Yılbaşında hindi kesip yerler ki Türkiye adı verdikleri hindinin kanını akıtalım da Türk kanı akıtmış olalım diye. Onların birde yarım aya benzer ayçörekleri vardır. Onu çokça yerler niçin? Hilale benzediği için. Hilali güçleriyle parçalayamadılar onu yiyerek dişleriyle hilalimizi parçalayarak kinlerini kusuyorlar. Şimdi Müslüman sen yılbaşında hindi kesersen aynı onlar gibi Türk Müslüman kanı akıtmış gibi olursun unutma.

Selam ve sevgi ile kalınız.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.