Yılanları kış uykusu tutmadı! Bu yılan Geyve’de görüntülendi..

Yılanları kış uykusu tutmadı! Bu yılan Geyve’de görüntülendi..

Sıcaklıkların kış ortasında 20 derecelerin üstünde gezmesi ve mevsim normallerinin üzerine çıkması ile birlikte Geyve’de yılan haberleri gelmeye başladı.

Dünyadaki en büyük sorunların başında gelen küresel ısınmaya bağlı oluşan iklim değişikliği nedeniyle dünya daha sıcak bir dönem geçirmeye başladı.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşmesi sebebiyle 2022 yılının Aralık ayı, son 52 yılın ‘en sıcak aralık ayı’ olarak kaydedilirken Ocak ayında ise termometreler 20 derecenin üzerine çıktı.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar sonucu bazı problemlerde ortaya çıkmaya başladı.

GEYVE’DEKİ YILANLARI KIŞ UYKUSU TUTMADI

Yaşanan iklim krizi doğal hayatı vurmaya devam ediyor. Bu mevsimde kış uykusunda olması gereken yılanlar Geyve’de gün yüzüne çıkmaya başladı.

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan bahçesinde gördüğü yılanı cep telefonu kamerası ile görüntüledi.

Tan yılanı görüntülerken yaptığı açıklamada; Sakarya Geyve Boğazı Akıncı Köyünde 21 Ocak 2023 tarihinde gördüğünüz bu yılanı bu mevsimde görmek mucize! Küresel ısınmanın yaşam için ne kadar tehdit olduğu ortadadır” ifadelerini kullandı.

YILANLARIN KIŞ UYKUSUNDA OLMAMASI DOĞAL DENGEDE PÜRÜZ ÇIKARTIR!

Mevsim sıcaklıkların anormal derecede yüksek olması ile bu durum yılanların sağlıklı bir şekilde kış uykusu tutmasını engelliyor.

Uzmanlar bu durumun, yılanların beslenmelerini ve üremelerini etkileyebileceğini belirtirken ayrıca, yılanların kış uykusu tutmaması, doğal dengede meydana gelen bozukluklara da neden olabileceğini ifade ediyor.

 

Yayınlama: 22.01.2023
2.528
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.