Yerel Kültürcüler Yörük Şenliklerine Katıldı

Yerel Kültürcüler Yörük Şenliklerine Katıldı

Sakarya YKDF, “Yörük Şenlikleri” ne Katıldı…

Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Özgür Aygün, Adapazarı Yerel Kültür Derneği Üyeleri Hüseyin Yıldırım ve Ersin Demirtaş, Geyve Yerel Kültür Derneği Başkanı Namık Cihan “Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliği” ne katıldı.

Tertip Komitesine başarılar diledikten sonra gurup, Yörük Çadırlarını ziyaret ederek sohbetlerde bulundu.

Şenliğe katılanlar; Türkiye Yörük Türkmen Birliği, Eskişehir Ertuğrulgazi Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu, Anamur Türkmen ve Yörükleri, Bozüyük Kurtköylüler Derneği, İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği, Türkmeneli İnsan Hakları Derneği, Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu, Van Kırgızlar Derneği, Adana Sarıçam Yörük Türkmenler Derneği, Aladağ Gönüllüleri Yörük Türkmenler Derneği, Samsun Yörükleri, Samsun 19 Mayıs İlçesi Yörükler Yardımlaşma Dayanışma ve Yörük Kültürünü Yaşatma Derneği, Isparta Yalvaç Sücüllü Yörükleri, Kardeşlik Kültür ve Dayanışma Yörük Türkmen Derneği, Eskişehir Anadolu Bacıyan Yörük Türkmen Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği.

Sakarya YKDF Üyeleri ziyaret ettikleri çadırlarda, o yörelerin kültürlerini sahiplerinden dinleyerek, Sakarya Yöresi ile ilgili Kültürel aktarmalarda bulundu.

Sakarya YKDF Başkanı Özgür Aygün ziyaretleri ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi, ” Söğüt Yörük Şenliğine katılarak, kandaşlarımız ile sohbet etme olanağını bulduk. Karşılıklı konuşmalarımızda duygusal anlarda yaşandı. Özellikle Kerkük Türkmen’i Ayşe Hocamızın anlattıklarını dinleyince tüylerimiz iken diken oldu. Geyve YKD Başkanımız Namık Cihan’ın Eskişehir, Ankara, Toros Yörükleri ile yaptığı Kültürel Sohbetler Anadolu Ajansının da dikkatini çekti ve çekimler yaptı. Kısaca verimli bir ziyaret oldu.”

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

Yayınlama: 12.09.2017
Düzenleme: 14.09.2017 21:30
2.041
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.