Yeni Türk CEO Toyota işçisine bayram ettirdi

Yeni Türk CEO Toyota işçisine bayram ettirdi

Toyota işçilerine görülmemiş imkânlar geldi! Sakaryalı otomotiv devi Toyota, işçilerine müjde gibi bir haber verdi. Verdiği yüksek maaş ve sosyal imkânlarla bir çok fabrikanın önüne geçen Toyota’da işçilere son yapılan duyuru kadrolu işçilerin yüzünü güldürürken taşeron işçilerin ise tepkisine neden oldu.

Geçtiğimiz yılın son günlerinde Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ’de yönetim değişikliği yaşanmıştı.

Şirketten yapılan açıklamada, Genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo’nun Japonya’da yeni bir göreve atanması ile birlikte, Erdoğan Şahin yeni Genel Müdür ve CEO’luk görevine atandığı duyurulmuştu.

Yeni CEO ile birlikte Toyota Fabrikası işçilerinin özlük hakları ve sosyal imkânlarında da büyük çaplı bir iyileştirmeye gitti.

TOPLAM 8 BİN 500 TL
Fabrikada geçtiğimiz gün alınan kararlar ile kadrolu işçiler bu yıl 3 bin TL yakacak yardımı, 2 bin TL Ramazan, 2 bin TL Kurban bayramlarında olmak üzere 4 bin TL bayram harçlığı, Ramazan ayı başında da bin 500 TL Ramazan Yardımı alacak.

BİREYSEL EMEKLİLİK DESTEĞİ
Öte yandan daha önce maaşının yüzde 2’si kadar Bireysel Emeklilik Programı’na işçi adına para yatıran fabrika bundan böyle işçiler adına her işçinin maaşının yüzde 4’ü oranında para yatıracak.

GEÇEN AY VERİLEN DESTEK FABRİKA KARIŞTIRMIŞTI
Sakarya’nın ve çevre illerden gelenler adına büyük bir ekmek kapısı olan fabrika geçtiğimiz ay yaptığı destekleme yardımı ile de gündem olmuş ve her çalışanın maaşı oranında desteklenmesi fabrika içerisinde tepki çekmişti.

TAŞERONLAR “BİZ DE İSTERİZ” DEDİ
Son yapılan açıklamanın ardından Toyota Fabrikasında bu sefer de taşeron işçilerden çatlak ses çıktı. Sayıları bini geçen işçiler Yeni CEO Erdoğan Şahin’in gelişi ile fabrikada çalışan kadrolu işçilere verilen imkânlardan kendilerinin de yararlandırılmasını istiyor…

DAHA MAAŞ ZAMMI BELLİ DEĞİL
Son gelen zamlar sonrasında işçilerinin yüzünü güldüren Toyota Fabrikası’nda Nisan ayı itibari ile işçileri birde zam heyecanı saracak. İşçiler yüzde 50 dolayında gerçekleşen enflasyon oranının altında olmamak kaydıyla yüksek oranda bir zam yapılmasını bekliyor.. (Medyabar.com)

Yayınlama: 17.02.2022
2.588
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.