Yazık Oldu.. İşte O Yangından Geriye Kalanlar

Yazık Oldu.. İşte O Yangından Geriye Kalanlar

Yazık Oldu…

Dikkatsizce,SORUMSUZCA Atılan bir sigara izmaritinden geriye kalanlar….!

Sorumsuz bir davranış yüzlerce hektar orman kül oldu…

Taraklı İlçesi’ne 16 kilometre uzaklıkta Bolu İli Göynük İlçesi’ne bağlı İbrahimözü Köyü Safranlar Mahallesi Doğandere mevkiinde cumartesi günü saat 16.00 sıralarında yoldan geçen bir kişinin attığı sigara izmaritinin otları tutuşturmasıyla başladığı tahmin edilen yangın, rüzgarın etkisiyle yayıldı. Karadan ve havadan yapılan müdahale ile dün sabaha karşı yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Ancak dün saat 13.30 sıralarında soğutma çalışmaları devam ederken rüzgarın etkisiyle yangın yeniden başladı. Kısa sürede yayılan yangın, Safranlar Mahallesi’ne doğru ilerledi. Alevlerin tehdidi altındaki 20 hanelik mahallenin tahliye edilmesi düşünülürken, rüzgarın yön değiştirmesiyle tehlike ortadan kalktı.

Alevlere Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Geyve Orman İşletmesi Müdürlüğü ve Taraklı Orman İşletme Şefliği başta olmak üzere tüm ilçe Orman İşletme Müdürlükleri arazöz, tanker, dozer, greyder ve su tankı ve Yangın söndürme ekibiyle destek verdi

150 HEKTARLIK ALAN ZARAR GÖRDÜ

Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, yangının tamamen kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının havadan ve karadan devam ettiğini belirtti. Keskin, bölgede tek bir duman kalmayana kadar soğutma çalışmalarının süreceğini ifade etti.

İzzettin KÖMÜRCÜ-TARAKLI

Yayınlama: 06.09.2017
Düzenleme: 11.09.2017 16:43
899
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.