Yaşam Alanlarınıza Yuva Sıcaklığı Getiren Kilimler

Yaşam Alanlarınıza Yuva Sıcaklığı Getiren Kilimler

Yaşam Alanlarınıza Yuva Sıcaklığı Getiren Kilimler

Geçmişi çok eski zamanlara dayanan kilimler şık ve yaratıcı tasarımlarıyla evlerinize yuva sıcaklığı veren ev eşyalarıdır. Modern ve otantik tasarımlı olanlar daha çok dekorasyon amaçlı kullanılsa da hafif yapısıyla da oldukça kullanışlıdır. Salonlarınızdan yatak odlarınıza kadar her alanda kullanılabileceğiniz modeller keyifli yaşam alanları yaratmanıza yardımcı olur.

Yaşam Alanına Özel Kilim Modelleri

Ev dekorasyonunda genellikle dekorasyon ürünleri gibi eşyalar en son seçilir. Duvarın, perdelerin rengi, mobilyaların tarzı seçimde etkendir. Kilimler zemini tam olarak kapatmadığından alttaki parke rengi de seçimi etkiler. Kategori zengin ürün gamıyla her türlü dekorasyona uyumlu modeller sunar. Tüylü olmaması tüy alerjisi olanlar için avantajdır. Bunun yanı sıra kaymaz tabanlı modeller zemine tam olarak oturur. Etnik desenli modeller klasik dekorasyonlar için idealken geometrik figürlü olanlar modern tarzda döşenmiş evler için önerilir. Bazı modeller çift taraflı kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Çift taraflı kilim modelleri ürünün her iki tarafının da kullanılmasına olanak sağlar. Bazı modeller ise kullanım alanına özel görsel tasarımlar içerir. Mutfak için düşünüyorsanız kahve desenli modeli tercih edebilirsiniz. Etnik desenli yuvarlak kilim modelleriyle sevdiklerinizle birlikte hoş vakit geçirebileceğiniz sıcak kahve köşeleri yaratabilirsiniz. Hasır görünümlü modeller boyut itibariyle de mutfaklarınızda oldukça şık durur. Hasır kilim modellerini ayrıca kış balkonlarınız için de düşünebilirsiniz. Pamuk iplikten üretilmiş 7 mm hav yüksekliğine sahip modeller tek renk olarak tasarlanmıştır. Hareketli bir dekorasyonunuz varsa tek renkli modellerden birini tercih edebilirsiniz. Yazlık kilim modelleri ise hafif yapıları ve canlı yaz renkleriyle evlerinizi renklendirir.

Dekorasyonunuza Değer Katan Kilimler

Çocuk odalarına sereceğiniz pamuk iplikten dokuma olan modeller bir yandan çocuğunuzun odasını renklendirirken bir yandan da alerjik olmadığı için olası sağlık problemlerinin önüne geçer. Hafif olması temizliğini kolay hale getirir. Çok beğendiğiniz kilimleri eskise bile geri dönüştürebilmeniz olasıdır. Yumuşak dokusu ürünü farklı şekillerde kullanabilmenizi kolaylaştırır. Özellikle dokuma kilim modelleri oldukça kıymetlidir. Evde otantik bir görüntü yaratmanın yanı sıra kullanıldığı alanın genel havasını da değiştirir. Büyüklü küçüklü modelleri dilediğiniz alanda kullanarak keyifli mekanlar yaratabilirsiniz. Bazı modellerin altında yer alan suni deri ürünün kaymasını engellerken dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar kullanımı garantiler. Makinede 30 derecede yıkanabilir olması ise ayrıca avantajdır. Ürünün yumuşak dokusu ise ayrıca konfor sağlar. 80×150 cm ölçülerinde dikdörtgen olarak üretilen modeli evinizin her alanında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dokumasında pamuk kullanıldığı için pamuk kilim olarak da anılan modeller evlerin dışında yazlıklarda, otellerde ve otantik kafelerde de sıklıkla tercih edilir.

Bütçenize Uygun Kilim Fiyatları

Kilim almadan önce kullanacağınız alanın ölçüleri, şekli ve diğer mobilyalarla uyumunu göz önünde bulundurmanız önerilir. Bunun yanı sıra ürünün kullanılacağı alanın çocuk ya da yatak odası olup olmaması da önemlidir. Çocuk ve yatak odalarında antialerjik modellerden birini tercih edebilirsiniz. Diğer yandan mutfak kilim tercihinizi kolay temizlenebilen ve makinede yıkanabilen modellerden yana kullanabilirsiniz. Kullanacağınız alan ahşap ağırlıklı ise otantik modeller tam size göre… Modern tarzda döşenmiş bir oturma odası için ise geometrik detayları olan modellerden birini seçebilirsiniz. Kategorinin geniş ürün yelpazesi hem bütçenize hem de zevkinize uygun ürünü bulabilmenize olanak sağlar. 200×290 cm ölçülerindeki modelleri salonlarınızda değerlendirebilirsiniz. 80×150 cm ölçülerindeki modeller ise mutfak ve koridorlar için uygun olsa bile mutfağınızın ve koridorunuzun ölçüsüne göre olan ürünleri de değerlendirebilirsiniz. Bazı modellerde pamuk ve polyester bir arada kullanılmıştır. Polyester ürünün dayanımına katkı sağlar. Kilim modelleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Koçtaş’ı inceleyebilir, ihtiyacınıza ve bütçenize uygun modelin siparişini Koçtaş güvencesiyle verebilirsiniz.

Yayınlama: 04.12.2023
254
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.