Yanak Yağı Aldırma Estetiği

Yanak Yağı Aldırma Estetiği

Yanak yağı aldırma estetiği, yanaklarda küçültme sağlanması amacıyla uygulanır. Bir dizi işlem sonrasında, yanaklarda belirlenen boyutlara ulaşılmış olmaktadır. Estetik uygulamaların hepsinde olduğu gibi yanak yağı aldırmada da çeşitli hususların gözetilmiş olması gerekir. Uygulama kişiye özel bir şekilde planlanmalı ve uygulama esnasında gerekli işlemler yenilikçi teknoloji ve ekipmanlarla gerçekleştirilmelidir. Peki ama yanak yağı aldırma tam olarak nedir ve neden tercih edilir?

Yanak Yağı Aldırma Estetiği Nedir?

Yanaklardaki aşırı yağ fazlalığı için gerçekleştirilen yanak yağı aldırma estetiği, bişektomi tekniği ile yapılır. Minimal invaziv içeren uygulama, ağzın içerisinden gerçekleştirilir ve uygulama bölgesinde herhangi bir iz kalmaz.

Bilindiği üzere yüz bölgesi yaşlanma ya da çok fazla kilo alımı ile birlikte yağlanabilmektedir. Bu durum istenmeyen bir görüntünün oluşmasına neden olabilir. Uygulama ile yanaktaki aşırı yağlar giderilir ve yüzün konturu tekrar şekillendirilir. Son zamanlarda uygulamanın, yüz gençleştirme ve inceltme kapsamında gerçekleştirildiğini söylemek olanaklıdır.

Yanak Yağı Aldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Yanak yağı aldırma estetiği, ağız içerisinden işlemlerin gerçekleştirildiği bir uygulama olarak bilinmektedir. Böylelikle uygulama sonrasında yanak kısmında herhangi bir iz kalmaz ve kişi, gündelik yaşamına kısa sürede adapte olabilir. https://www.milanoklinik.com/ tarafından da gerçekleştirilen uygulama, çeşitli işlem basamaklarını bünyesinde barındırmaktadır.

Yanak yağının alımı ile ilgili kullanılan iki farklı teknik bulunuyor. Bu tekniklerden ilki yüz liposuctionudur. Bir diğeri ise bichat yağ yastıkçığı alınmasıdır. Yanak yağı aldırma estetiği genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen işlem basamaklarına göre yapılır:

  • Ağız içerisinde 1-2 cm’lik kesi açma işlemi uygulanır.
  • Kesi ile birlikte çiğneme kasları ortaya çıkar. Çiğneme kaslarının lifleri, çeşitli yöntemlerle aralanır.
  • Çiğneme kaslarının arasına, ince uçlu bir makas yerleştirilir.
  • Yapılan işlemler ile birlikte bichat yağ yastıkçığı görülür ve yağ dokusu titiz bir şekilde alınır.
  • Eriye dikişlerle bölge dikilir.

Belirtilen hususların her biri, yanak yağı aldırma estetiği kapsamında gerçekleştirilir. Uygulama sonrasında başarıya ulaşılması durumunda yanaklarda bulunan fazladan yağlar alınmış ve yanak hacmi küçültmüş olur. Uygulamada başarı elde edilebilmesi için her bir işlemin titizlikle gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

 

Yayınlama: 19.01.2022
688
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.