Ve korkulan oluyor! Sakarya’da entübe ve yoğun bakımda hastalar var…

Ve korkulan oluyor! Sakarya’da entübe ve yoğun bakımda hastalar var…

Sakarya’dalki hastanelerde uzun süre önce kapatılan Kovid-19 yoğun bakım servislerinin yeniden açılmaya başlandığı ve şu an SEAH’ta yoğun bakım servisinde ve entübe halde hasta olduğu öğrenildi..

Salgın bitti derken yaz aylarında şaşırtıcı bir şekilde artışlar başladı. Salgının azalması ile beraber mayıs ayının son günlerinde toplu ulaşım dahil olmak üzere kapalı alanlarda maske zorunluluğu kaldırılmıştı.

Yaşanan bu olumlu gelişmenin üzerinden henüz bir buçuk ay bile geçmeden hastalık yayılmaya başladı.

Bir çok ülke maske zorunluluğunu tekrar gündemine alırken Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya’da ise vaka sayılarında büyük bir artış yaşandı.

TEST YAPTIRANLARIN YÜZDE 50’Sİ KOVİD ÇIKIYOR!

Sakarya’da soğuk algınlığı, yüksek ateş, ishal gibi şikâyetlerle hastaneye başvurarak test yaptıran vatandaşların sayısında 3 – 4 kat artış olduğu ifade edilirken test yaptıranların yarısının pozitif çıktığı öğrenildi. Bu inanılmaz istatistikten sonra uzmanlar işin ciddiyetini anlatmak için basın yoluyla vatandaşları uyarmaya devam ediyor.

SEAH’TA KOVİD SERVİSİ TEKRAR AÇILDI!

Uzmanlar, daha önceki piklerde olduğu gibi  şu an yeni bir alevlenme, yeni bir pikin başlangıcında olduklarını ifade ederken alarm seviyesine yakın olduklarını belirtiyor. Türkiye’deki bir çok hastanede kapanan kovid servisleri ise tekrar açıldı. Vaka sayılarında yaşanan yüzde 50’lik artış sonrası uzun bir aradan sonra SEAH’ta da kovid servisi tekrar açıldı.

SEAH’TAKİ COVİD SERVİSİNDE YATIŞLAR BAŞLADI!

Medyabar’ın edindiği bilgilere göre SEAH’taki kovid servisinde 30 hastanın yattığı 9 kişinin ise yoğun bakımda olduğu öğrenildi. 9 hastadan birinin ise entübeye alındığı öğrenildi.

Kaan Gümüşel / Medyabar.com

Yayınlama: 19.07.2022
Düzenleme: 19.07.2022 21:04
2.519
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.