Ulaşıma zam kapıda! Şoför esnafı zor durumda..

Ulaşıma zam kapıda! Şoför esnafı zor durumda..

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yusuf İlkhun, son 3 ay içinde akaryakıta yüzde 65 oranında zam geldiğini belirterek, “Bizler vatandaşa amme hizmeti veriyoruz. Bizlere KDV ve ÖTV indirimi yapılmalı. Bu yapılmaz ise ulaşıma zam kaçılmaz. Akaryakıt zamlarının karşısında dayanacak gücümüz kalmadı” dedi.

DESTEK VERİLMELİ

Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nde sektörün diğer oda başkanları ile de bir araya geleceklerini söyleyen İlkhun, “ Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Esnafın daha ucuza yakıt alması için belediyeden ve devletimizden destek bekliyoruz. Bize verilecek her destek, vatandaşın sırtındaki yükü de hafifletecektir” dedi.

HİZMET DURUR

Akaryakıt zammının nerede duracağı belli olmadığının da altını çizen İlkhun, “Akaryakıta sabah, akşam zam geliyor. Sadece akaryakıt değil ; bakım, yağ ve lastik gibi çok ciddi giderlerimiz var. En azından esnaflara KDV ve ÖTV’de indirim yapılmalı. Destek alamaz isek bu vatandaşın ulaşımına zam olarak yansıyacak. Bu zamda bu şartlarda en az yüzde 50 olur. Zam alamazsak ulaşım hizmeti durur” şeklinde konuştu.

2 AY ÖNCE GELMİŞTİ

Sakarya’da şehir içi ulaşıma 19 Ocak tarihinde yüzde 36 oranında zam yapılmış, Kırmızı dolmuşlarda indi bindi fiyatı 3 lira 50 kuruştan 4 lira 75 kuruşa çıkarken, minibüslerde ise 3 lira 25 kuruştan 4 lira 50 kuruşa çıkmıştı.

Haber :  Sakaryayenihaber.com / Fatih BULSUN

Yayınlama: 26.03.2022
1.717
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.