Uçak Yolculuğu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uçak Yolculuğu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uçak Yolculuğu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uçak yolculuğuna çıkmadan önce yapılması gereken önemli işlemler vardır. Uçak biletini aldıktan sonra işinizi garantiye almak için en geç bir saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir. Uçak kalkış saatinize, hangi havalimanında olduğuna ve koltuk numarasına bakmaya çok dikkat dikkat edin.

Havalimanına girmeden önce güvenlik kontrolleri yapılmaktadır bu yüzden yanınızda yasaklı eşyaların olmaması gerekir. Valiz ağırlığınızı kontrol etmelisiniz, eğer valiziniz belirlenen ağırlığı geçerse ekstra ücret ödemeniz gerekir. Bu belirlenen ağırlıklar yurt için ve yurt dışı uçuşları için değişiklik gösterir. Detaylı bilgi için Bilet.com sitesinden uçak bileti alırken açıklamaları okuyunuz.

Her uçuş öncesinde kontroller yapılmaktadır ve bunun için yanınıza kimlik ve yurt dışı uçuşu ise pasaportunuzu almayı unutmayın. Tüm işlemleri hallettikten sonra uçuş saatinde uçağınıza binip, kemerinizi takın. Ayrıca mobil cihazlarınızı uçak moduna almaya da özen gösterin. Uçuş sırasındaki bazı önemli ihtiyaçlardan biri de tuvalettir. Uçak kabinlerinde bir tuvalet bulunmaktadır, burayı kullanarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Rahat Kıyafetler

Eğer uzun bir yolculuk yapacaksanız sizi rahatsız etmeyecekkıyafetler giymelisiniz. Ayrıca uçak sizi biraz üşütebilir, bunun için yanınıza bir hırka almakta fayda vardır. Dilerseniz uçuştan önce kendinizi daha rahat hissedebilmek için nefes egzersizleri yapabilirsiniz. Bununla birlikte uçuş öncesi yürüyüş yapıp esnemeniz de sizi rahatlatacaktır. Özellikle otobüs bileti alıp otobüs yolculuğu yapacaksanız kesinlikle rahat bir şeyler giymenizi tavsiye ederiz.

Beslenme

Uçak yolculuğu öncesinde bolca su içmek, uçuş sırasında hava kuru olacağı için vücudunuzun susuz kalmamasını sağlayacaktır. Uçuş sırasında elbette yemek servisleri yapılmaktadır. Burada servis edilen yemeklerden alabilirsiniz. Uçak yolculukları sırasında servis edilen yemeklerin bir kısmı ücretli olurken, bir kısmı ise ücretsiz servis edilir. Ayrıcakabindeki basınçtan dolayı kulaklarınızın tıkanmasını önlemek için bir sakız çiğnemek veya yutkunmak iyi gelecektir. Eğer çocuğunuz varsa biberon kapağını açık bırakmayı unutmayın çünkü yoğun basınçtan dolayı kapağını açtığınız an içindeki üzerinize dökülebilir.

Yapılabilecek Aktiviteler

Eğer uzun bir uçak yolculuğunuz varsa bu süreçte sıkılmamak için müzik dinleyebilir, kitap okuyabilir ve filmler izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra güzel bir uyku daçekebilirsiniz. Uyku bandı, yastık ve battaniye gibi malzemelerle daha derin ve rahat bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yayınlama: 04.09.2023
45
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.