Turnuvaya Yoğun İlgi…

Turnuvaya Yoğun İlgi…

Geyve İlçesinde, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Geyve Belediyesi tarafından organize edilen “Karate İl Turnuvası” na ilgi yoğun oldu. Yapılan açıklamalara göre; turnuvaya İlimiz ilçelerinden 21 spor kulübünden 475 sporcu katıldı. Salonda bulunan sporcular ellerindeki bayraklar ile salonu bir gelincik tarlasına çevirdiler.

Turnuvanın açılışına; ASKF Başkanı Yaşar Zımba ve Yön. Kur. Üyeleri, İl Gençlik Spor Şb. Mdr. Özgür Aygün, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Halk Eğitimi Mdr. Mustafa Doğan, Geyve Belediye Meclis Üyesi Neşet Çakır, sporcuların aileleri katıldı. Geyve Karate Kulübü Hocası, Uluslararası Karate Hakemi organizasyon sorumlusu Uğur Kobaş açılış konuşmasında kısaca şunları söyledi; ” Turnuvaya katılan sporcularımıza ve onlara destek olan ailelerine ayrı ayrı teşekkür ederim. AB Toplantısında Bayrağımız yırtarak hakaret eden Yunan Parlamenteri protesto etmek amacı ile turnuvamızı TÜRK BAYRAĞI’ na ithaf ediyoruz.”

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya turnuva açılışında yaptığı konuşmasında özetle: ” Bayrağımıza ithaf edilen turnuvamıza katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Yunanlılar Türk Milletinin gücünü iyi bilirler. Onları denize nasıl döktüğümüzü iyi bilirler. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar olacaktır. Çocuklarınızın yetişmesi için gösterdiğiniz gayret için sizleri tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” Dedi. Turnuvaya katılan konuklar, sporcuların madalyalarını dağıttılar.

Namık Cihan. Geyve

Yayınlama: 01.02.2020
Düzenleme: 01.02.2020 16:16
2.981
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.