Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Aralık 2012 | Alt Haberler, Manşet, Sakarya

Türkyılmaz’dan Basın Toplantısı…

 


topl.2Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, TBMM de hakkında açıklamalarda bulunan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın söyledikleri ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya; Bölge Müdür Yard. Yusuf Şahin, Orman Müh. Odası  Sakarya Şub. Başk. Ahmet Akbulut, Adapazarı İşletme Müdürü Nacettin Doğan, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur katıldı.

Türkyılmaz açıklamalarına 2012 yılının genel bir değerlendirmesi ile başladı ve konu başlıkları ile bilgiler verdi;

YANGINLAR;

Genel olarak yangın konusunda sorunsuz bir yıl yaşadık. Meydana gelen 59 yangında 100 hektar orman örtüsü zarar gördü. Yangınlar örtü yangını olarak oluştuğundan, ağaçlara çok zarar vermedi. Köylülerimize ve halkımıza hassasiyetleri için teşekkür ederim. Yangınlar, halkımızın bilinçlenmesi ile biter.

İSİM DEĞİŞİKLİĞİ:

Yapılan müracaatımız sonunda, Bakanlığımız talebimize olumlu cevap verdi. Adımız; Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü olacak.

KADASTRO;

Kendimize ait kadastro çalışmalarımızı bitirdik. Diğer kurum çalışmalarına devam ediyor. İlgili birimlerimizin çalışmaları sonuç verdi.

SANAT YAPILARI;

İşletme müdürlüklerimiz, yolların yapılaması ile ilgili tüm ödenekleri kullandı. Sanat yapımı çalışmaları devam ediyor.

AĞAÇLANDIRMA;

5 yıllık eylem planımız gereği, Türkiye genelinde 2.3 milyon hektar alanda ağaçlandırma yapıldı. Talep edilmesi halinde, sivil toplum kuruluşlarının hatıra ormanı yapması için kolaylıklar sağlıyoruz.

YILBAŞI ÇAMI;

Orman Kanununun 103. Maddesi 3.fıkrasında, yılbaşı için çam kesilmesi durumunda Bin TL ceza hükmü var, diğer cezalar hariç. Çam kesmeğe tevessül etmeyin. Muhafaza memurlarımızın nöbet çalışmaları devam ediyor. İstek olursa fidanlık müdürlerimizden fidan temin edebilirsiniz.

BU GÜN OLSA GENE ALIRIM:

TBMM de yapılan açıklamalar ile ilgili olarak şunları söyledi: ‘Düzce’nin köyünde bulunan ve aile bireylerimize ait olan 3 katlı evimiz çıkan yangın sonunda tamamen yandı. Ben de o zaman Bolu İşletmesinde görevdeyim. Evimizin yeniden yapabilmemiz için gerekli kereste ihtiyacımızı alabilmemiz için muhtarlıktan o belgenin mutlaka alınması lazım. Bende o işlemi yerine getirdim. Bulunduğunuz makamın, o belgenin alınması sürecinde hiçbir değeri yok. Bu gün olsa gene aynı işlemi yaparım. Adapazarı depreminde zarar gören ve talepkar olanların tamamı ihtiyaç sahibimi idi. Afete uğrayanların talepleri önemlidir. Hakkımı helal etmiyorum. Yasal hakkımı kullanmak için gerekli girişimlerde bulundum.’

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2418 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle