TÜMSİAD’ın Geyve Çıkarması

TÜMSİAD’ın Geyve Çıkarması

” TÜMSİAD ” Geyve’de…

Sakarya TÜMSİAD “Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği ” Başkan ve Üyelerinden oluşan heyet, Geyve İlçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Sakarya TÜMSİAD Başkanı Ahmet Ölmez, Başkan Yardımcıları; Nihat Baltaoğlu, Oktay Tepelioğlu, Serkan Kazımoğlu, Naim Yener, Zekeriya Derman, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ali Çilingir, Tacettin Onar, Yunus Zor, Nevzat Yetişircan, Şb Genel Skr Ferhat Ateş, Üyeler; Hasan Coşkun,Coşkun Tural, Şenol Çolak, Cihan Okur,Medet Muti’den oluşan heyet İlçe Kaymakamı İlyas Memiş ve Belediye Başkanı Murat Kaya’yı makamında ziyaret etti. Ziyaretleri sırasında heyet üyelerine ilçenin ekonomik ve sosyal durumu ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.

İlçe Kaymakamı İlyas Memiş ve Belediye Başkanı Murat Kaya, TÜMSİAD Heyeti ile “Akkayalar Merkez Lokantası” n da yemekte bir araya geldi.

Yemekte yaptığı konuşmasında İlçe Kaymakamı İlyas Memiş şunları söyledi: ” Siz değerli TÜMSİAD üyeleri ile bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Ülkemizin yeniden daha güzel daha güçlü noktalarda olmasında iş aleminin önemi payı gerçekten önemlidir. Bu manada milli manevi değerlerimize bağlı halkımızın içinden çıkmış siz değerli müteşebbislerimizin iş adamlarımızın Türkiye’mizin bu şahlanışında önemli hizmetler yapacağından eminiz. Bu minvalde ilçemizde de inşallah ilerleyen dönemde yeni üyelerle birlikte güzel hizmetler yaparsınız. Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. İnşallah bu toplantınızda güzel kararlar alınmasında faydalı olmuştur.”

Belediye Başkanı Murat Kaya konuşmasında: ” Hepinizi burada ağırlamaktan mutluyuz. Sizlere teşekkür ediyoruz bu gün bizlere zaman ayırdınız. Elimizden geldiğince sizlere bilgiler verdik, Başkanımız Geyveli olunca biraz daha ısındık sizlere. Yaptığım her esnaf toplantısında şunu ifade ediyorum: bir ilçeyi ya da bir bölgeyi büyütmenin en kolay hali içindeki esnafları ve tüccarları büyütmektir. Eğer ilçedeki esnaf arkadaşları biz büyütebilirsek ilçede bunlarla büyür. Belediyemizin bürokrasisi diğer kurumların bürokrasisine göre daha hızlı çalışıyor. Kafamızda bacalı sanayi yok, bölgemiz tarımla ilgili bir bölge. Sanayi arsalarımız var, bunlardan bir tanesinde Türkiye’de ilk defa ilaç ham maddesi üretecek bir fabrika kurulacak. Yer tahsisleri yapıldı, yakında ruhsatını keseceğiz. 160 kişinin çalışacağı bir fabrika getiriyoruz. İlçenin tarımına uygun sanayi talebimiz var. Bu konuda gelen her türlü talebe açığız. Sizler ne kadar büyürseniz bizlerde o kadar büyüyeceğiz.” Dedi.

Sakarya TÜMSİAD Başkanı Ahmet Ölmez Geyve ziyaretleri ile ilgili kısa açıklamasında şunları söyledi: ” TÜMSİAD ‘ı Geyve halkına tanıtmak, faydalarını anlatmak ve esnafların sorunlarını dinlemek için geldik. Devletimizin yeni imkanları var, onları anlatmaya geldik. İlçelerdeki üye potansiyelimizi arttırmak ve ilçelerde güçlü olmak istiyoruz. Yatırım potansiyelini arttırmak için Geyve ile ilgili bilgiler aldık.”

Yemek sonunda, TÜMSİAD’a yeni üye olanların rozetleri takıldı.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

Yayınlama: 24.02.2017
Düzenleme: 27.02.2017 19:25
925
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.