Tübitak Bilim Fuar’ında Geyve’yi 3 Okul Temsil Edecek..

Tübitak Bilim Fuar’ında Geyve’yi 3 Okul Temsil Edecek..

Tübitak Bilim Fuar’ında Geyve’yi 3 Okul Temsil Edecek..

Türkiye genelinde 290 okulun katılmasına izin verilen Tübitak bilim fuarına Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi, Geyve Anadolu Lisesi ve Geyve Doğantepe Şehit Erkan Eren Yatılı Bölge Ortaokulu katılma hakkı elde etti.

Yirmi beş proje ile bilim fuarına davet edilen İlçemiz Okullarında görev alan  öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz mutluluk içinde olduklarını belirtti.

Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul müdürü Erol Erdem :

İmam hatip liseleri hem bilim hem de dini ilimler tahsil edilen okullardır, bir bilim insanının dediği dinsiz bilim kör bilimsiz din ise sağırdır bu çerçevede okulumuz hem dini ilimlerde hem de bilimde iddialıyız,başarılıyız daha da başarılı olacağız Geyve Anadolu imam hatip lisesi başarının adresi sosyal etkinliklerin merkezi “dedi .

Geyve Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmet Akkuş : 

Geyve’ den 3 okulun katıldığını ve geçen sene yapılan görkemli TÜBİTAK fuarından sonra bu sene daha görkemli olacacağını belirten Ahmet Akkuş, bu sene geçen seneye göre çok daha az kabul edilen proje var ” dedi.

Geyvemedya.com olarak Tübitak Fuarına katılmaya hak kazanan 3 okulumuzu tebrik eder başarılar dileriz..

TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Nedir ? 

TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile, 5-12. sınıf ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek, soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması; farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması; bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin öğrencilere kazandırılması; öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması amaçlanmaktadır.

Geyvemedya.com / Özel Haber

 

Yayınlama: 23.05.2020
Düzenleme: 24.05.2020 21:27
1.618
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.