Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Ağustos 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Videolar

TAŞ OCAĞI PATLAMASINDA NE TERS GİTTİ?

sakarya_tasocagi_sahibi_bulent_yilmaz.jpg-05-08-2013Sakarya’nın Geyve İlçesinde bulunan ve daha önce yaşanan patlamalarla gündeme gelen bir taş ocağında bugün gerçekleştirilen patlama sırasında meydana gelen toprak kayması sonucu bir tanesi yaklaşık 20 ton olan onlarca kaya parçası taş ocağı içerisindeki Mıcır Eleme Tesisi üzerine yuvarlandı. Toprak kayması sonucu 6 iş makinası kullanılamaz hale gelirken olay sırasında 2 işçi göçük altında kaldı. İşçilerden Ramazan Özuçar (30)  yaralı şekilde göçükten çıkarılarak Toyota Sa Travmatoloji ve İlkyardım Hastanesine ve Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İşletme Sahibi Bülent Yılmaz; şöyle konuştu: “Gördüğünüz gibi normal deldiğimiz delik sayısı belli, attığımız dinamit belli. Bin 300 kilo patlayıcı kullandık, en fazla bin 500 kilograma kadar iznimiz var. Ama dağın bu şekilde kayıp geleceğini hiç düşünemedik. Maalesef bu durum hiç istemediğimiz hem de bayram üzeri kötü bir hadise gerçekleşti. Maddi bakımdan çok büyük yara aldık, ama can kaybı inşallah yoktur diyorum. Göçüğün altında kalan bir arkadaşımızı aramaları devam ediyor. İnşallah bir şekilde sağ çıkar ve can kaybı olmazsa bizim üzüntümüz bir nebze hafifler. Bu kazalar iş hayatında hep var, tedbirlerini aldığımız halde oldu inşallah bundan sonraki süreçte tekrarlanmaz.”

Öte yandan göçük altında kalan İsmai Fetih Tandoğan (37) isimli işçiyi arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 


KAYNAK:medyadetay.com

2825 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle