Tarlasını gören çiftçi şok yaşıyor!

Tarlasını gören çiftçi şok yaşıyor!

Jandarma nöbet tutuyor.. Sakarya’da son zamanlarda mısır tarlalarına dadanan hırsızlar saç baş yoldurtmaya devam ediyor. Kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çiftçinin bin bir emekle ektiği mısırlar hırsızlar tarafından çalındı.

Ekin seferberliğinin yapıldığı şu günlerde Sakarya’da çiftçileri endişelendiren hırsızlık olayları yaşandı. Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş’in 25 dönümlük tarlasında ekili mısırlar, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındı.

Mısır tarlalarına dadanan hırsızlar Adapazarı’ndaki bazı köylerde bulunan mısır tarlalarına girerek çiftçinin mısırlarını çaldı. Edinilen bilgilere göre mısır tarlasına gündüz giren ve tarla içinde görünmediği için akşama kadar mısır toplayıp torbalayan hırsızlar, akşam olduğunda da kamyonetle bu çaldıkları mısırları taşıyor.

HEM KÖYLÜ HEM GÜVENLİK GÜÇLERİ NÖBET TUTUYOR!
Yaşanan hırsızlığın artması ile polis bölgesi ve jandarma bölgesinde bulunan mısır tarlalarında çiftçilerle beraber güvenlik güçleri de nöbet tutmaya başladı.

Konu ile ilgili olarak medyabar’a açıklamalarda bulunan Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar, ” Son zamanlarda mısır para ediyor. Bu yüzden hırsızlar mısır tarlalarına dadandı. Yazık günah çiftçinin ne kadar emeği var. Jandarma artık tarlalarda nöbet tutuyor. Umuyorum ki en yakın sürede bu mısır tarlalarına dadanan hırsızlar yakalanacak.” dedi.

Yayınlama: 09.08.2022
3.285
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.