Tarımın silikon vadisi Geyve olacak!

Tarımın silikon vadisi Geyve olacak!

Geyve Belediyesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Ticaret Borsası iş birliğinde Geyve İlçesinde tarım AR-GE ve süreçleri konusunda faaliyet gösterecek Tarım Teknokent’i kurulmasına yönelik protokol imzalandı.

Geyve Belediyesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Ticaret Borsası iş birliğinde Geyve İlçesinde tarım AR-GE ve süreçleri konusunda faaliyet gösterecek Tarım Teknokent’i kurulmasına yönelik protokol imzalandı.

TEKNOLOJİ ÜRETİLECEK

Geyve Belediyesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Ticaret Borsası iş birliğinde Geyve İlçesinde tarım AR-GE ve süreçleri konusunda faaliyet gösterecek Tarım Teknokent’i kurulmasına yönelik protokol imzalandı. Geyve’yi tarımın silikon vadisi yapacak projede 80 dönüm üzerine kurulacak tesislerde tarım üzerine teknoloji üretilecek.

TEMATİK PROJE

İmza töreninin ardından konuşan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “Burada tarım ile teknolojinin birleştiği tematik bir teknopark hayalimiz gerçeğe dönüşüyor. Sadece tarım projelerinden oluşan bir teknokentimiz olacak. Burada projelerini geliştiren girişimcilerimiz hemen yanı başında kurulacak olan Bitki Tarım İhtisas OSB’de de projelerinin devamlılığını sağlayabilecek” dedi.

HAYIRLI OLSUN

Kaya, “Şehrimizde birçok alanda faaliyet gösteren firmalar var. Biz bunları tarımda nasıl kullanabiliriz ona bakacağız. Mesela bir tarımsal ilaç firması ve bir drone firmasının ortak projesi ile tarlaları ilaçlayan drone filoları yapılabilecek. Geyve’yi tarımın silikon vadisi yapacağız. Bütün paydaşlara teşekkürlerimi sunuyor, ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Yayınlama: 09.08.2022
Düzenleme: 09.08.2022 16:55
1.742
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. geyveli dedi ki:

    Tarım arazilerine yapılan kaçak yapılara lütfen dur deyin!!