Taraklı’da Hıdırellez etkinlikleri başladı

Taraklı’da Hıdırellez etkinlikleri başladı

Taraklı’nın Aksu Mahallesinde yapılan baharın müjdecisi Hıdırellez etkinliğinde 12 kazan tavuklu bulgur pilavı dağıtıldı.

Aksu Mahallesinde yapılan Hıdırellez etkinliği Mevlid-i Şerif okunması ile başladı. Mahalle camiinde kılınan öğle namazından sonra yaklaşık 1500 kişilik tavuklu bulgur pilavı ikram edildi. 12 kazanda odun ateşinde pişirilip dağıtılan bulgur pilavını vatandaşlar doyasıya yedi.

Mahalle Muhtarı Ekrem Karabıyıkoğlu Hıdırellez etkinliğine katılanlarla yakından ilgilenirken Hıdırellez etkinliğine, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, Geyve Belediye Başkanı Metin Atalay, AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Murat Kaya, MHP ilçe Başkanı Halim Cingöz, Muhtarlar Derneği Başkanı Harun Gündüz, Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Baharın müjdecisi Hıdırellezi vatandaşlarla kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Mahalle Muhtarı Ekrem Karabıyıkoğlu, “Geleneksel olarak Hıdırellez ve Bahar Bayramları mahallemizdeki insanımızı bir araya getirmek, buluşturmak, beraber olmak, sevgimizi, hüznümüzü, sevincimizi paylaşmaktır. Hıdrellez geleneğini büyük bir coşku ile yaşatmak için bir aradayız. Mahalle muhtarı olarak Mahallemize, hemşerilerimize bu konuda dualarıyla bizlere destek veren herkese pilavın pişirilmesinde başta aşçılarımız olmak üzere katkı sağlayan, emek veren ve yardımını esirgemeyen bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Haber : Murat Diri / Taraklimedya.com

 

Yayınlama: 07.05.2023
1.199
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.