STB’den Geyve çıkarması

STB’den Geyve çıkarması

Sakarya Ticaret Borsası heyeti, Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi, Nehirpark Sosyal Tesisleri, yeni yüzyılın ilk günü temeli atılan kadın istihdamında fark yaratacak Geyve Mola’yı gezdi.

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Genç ve yönetim kurulu üyeleri Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın misafiri oldular. Sakarya Ticaret Borsası heyetine tesisler ile ilgili ve Geyve’de gerçekleşen tarım çalıştayı hakkında bilgiler veren Başkan Kaya, “Geyve’de farkındalık oluşturmaya gayret ediyoruz. Üretimin, çiftçinin emeğinin kıymetli olduğunu biliyor ve bu gerçeğe uygun işler yapmaya gayret ediyoruz” dedi.

ROL MODEL

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “İlçemin gelişim yönünü emek üzerine kurguladık. Bölgede yetişen ürünlerin daha da kıymetli olması için projeler geliştirdik. Yöresel Ürünler Üretim Merkezi ve diğer tesislerimizle kadın istihdamına, çiftçinin, üretenin ürününe katma değer sağlıyoruz. Hem ilçemizin tanıtımı hem istihdam hem de farkındalık oluşturuyoruz. Geyve Mola ile kadın kooperatiflerinin başkenti olacağız. Kadının üretimdeki gücünü artırarak kırsalda kalkınmanın önünü açarız. Köye dönüş, köylünün üretimdeki rolünün daha iyi bilinmesiyle gerçek olur. Yaptığımız projelerle ülkeye rol model olmaya devam ediyoruz” dedi.

BİLİNÇLİ TARIM

Sakarya Ticaret Borsası ( STB) Başkanı Mustafa Genç ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Tarım ülkemizin, dünyamızın geleceği. Bilinçli tarım ve doğru ürün yetiştirerek hem üreten hem de ülke ekonomisi kazançlı çıkacak. Geyve Belediye Başkanımız Murat Kaya hem misafirperverliği hem de ilçesinin yönünü üretim ve istihdama çevirdiği için kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi. /Rabiye Bakas

Yayınlama: 03.01.2023
1.087
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.