SSMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık Geyve’de öğrencilerle buluştu

SSMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık Geyve’de öğrencilerle buluştu

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Geyve Meslek Yüksekokulu’nun “Sektörle Buluşma” etkinlikleri kapsamında bu haftaki konuğu Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SSMMMO) Başkanı Ertuğrul Kocacık oldu.

Geyve Meslek Yüksekokulu’nda “Muhasebecilik Mesleği ve Geleceği” başlıklı bir konferans gerçekleştiren SSMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilere tecrübelerini aktardı ve mesleğin geleceği hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

“BİR DÖNEM STAJ YAPIYOR OLMAK BÜYÜK AVANTAJ”

SUBÜ’nün uyguladığı +1 eğitim modelinin önemine vurgu yapan Kocacık, “Mezun olmadan önce, öğrenciliğinizin sürdüğü bir dönemde 16 haftayı bulan bir staj gerçekleştiriyor olmanız çok büyük avantaj ve sizleri diğer meslek adaylarından farklı kılıyor.” dedi.

+1 EĞİTİM MODELİNE DESTEK

Geçtiğimiz günlerde Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ile bir araya gelerek işbirliği protokolü imzaladıklarını da hatırlatan Kocacık, “+1 eğitim modeli desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Konferansın sonunda Geyve Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Taha Dursun ve Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Muhsin Çay tarafından SSMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık’a teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Yayınlama: 15.12.2021
1.265
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.