Son Dakika… Kulfallar’da Orman Yangını

Son Dakika… Kulfallar’da Orman Yangını

Son Dakika… Kulfallar’da Orman Yangını

Geyve ilçesi Kulfallar Mahallesinde orman yangını çıktı.

Geyve ilçesine bağlı Kulfallar Mahallesi’nde sebebi henüz belirlenemeyen bir nedenden ötürü 3 ayrı noktada yangın çıktı.Kulfallar ile Kamışlı arasında bulunan hayvan içmesuyu göletinin üst bölümdeki çamlık alanda çıkan orman yangınının rüzgarın da etkisiyle büyüdüğü öğrenildi.

Yangına Geyve Orman İşletme Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi,  Geyve İtfaiye Amirliği ekipleri müdahale ederken Orman Bölge Müdürlüğü arazöz ve yangın söndürme araçları da bölgeye intikal etti.

Son alınan bilgilere göre yangın gece saatlerinde yağan sağanak yağmurunda yardımıyla 3 saat içinde kontrol altına alındı. Çevre il ve ilçelerden gelen Yirminin üzerinde yangın söndürme aracının katıldığı söndürme mücadelesinde  2 de iş makinası görev aldı.Yangın bölgesine çöken sis zaman zaman ekiplere ilerlemede zorluk yaşatırken yangının kontrol altına alınıp söndürüldüğü ve  soğutma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Geyve Kaymakamlığı geçtiğimiz gün Orman Bölge Müdürlüğü ve Sakarya Valiliğince alınan karar gereği ormanlara girişi yasaklamıştı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

Yayınlama: 21.09.2017
Düzenleme: 27.09.2017 22:26
816
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.