Sinan Oğan ikinci tur kararını açıkladı

Sinan Oğan ikinci tur kararını açıkladı

14 Mayıs seçiminde ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan Sinan Oğan basın toplantısı düzenledi.

ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, yaptığı basın açıklamasındaki cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda vereceği kararı açıkladı.

“NORMAL ŞARTLARDA OY ORANIMIZ YÜZDE 9 VE 16’YDI”

Ogan, yaptığı açıklamada ” Biz 3 yıldır bu çalışmayı sürdürüyorduk. Dip dalga bir ayda gelmedi. Normal şartlarda beklediğimiz oy oranı yüzde 9 ve 16’ydı. Seçimin son zamanlarında bize karşı başlatılan yargısız infaz seçimde etkili olmuştur. Seçimlerde zor şartlarda yarıştık.

Ne hükümet ne de belediye imkanlarımız vardı. Biz ilk günden beri ortaya bir plan koyduk ve plana sadık kaldık. Türk Milliyetçiliği ve Atatürkçülüğü bir numaralı madde haline getirdik. Sığınmacılar konusunda yeterince farkındalık oluşturduk.

“SEÇMEN BİZE YÜRÜTME ERKİ ÜZERİNDEN TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ SAVUNMA GÖREVİ VERMİŞTİR”

Bu seçimlerde Türk Milliyetçilerin sesi olmaya çalıştık. Bu seçimlerde hakkı yenilen Türk’ün sesi olma şerefindeyiz. 14 Mayıs seçimlerinde Türk seçmen hem Cumhur hem de Cumhur İttifakı’nı uyarmıştır. Seçmen bize de yürütme erki üzerinden Türk Milliyetçiliğini savunma görevini vermiştir.

 

Türkiye kritik bir dönemden geçmektedir. Ve bu konu acil çözülmesi gerek konular var. İlk konu sığınmacılar ve kaçaklardır. İkincisi ise deprem gerçeğidir. Üçüncüsü iç ve dış  sebeplerin neden olduğu ekonomi sorunlarıdır. Dördüncüsü ise terör sorunudur.

“MİLLET İTTİFAKI BİZİ İKNA EDEMEDİ”

Cumhuriyet ile hesaplaşma tezleri tarihin çöplüğüne gömülmüştür. Herkes elini taşın altına koymalıdır. Millet İttifakı Cumhur İttifakı karşısında başarılı olamamıştır. Her şeyden önce parlamento da çoğunluğu sağlayamamıştır. Bizi de ikna edememiştir. Bu çerçevede sürdürdüğümüz müzakereler netleşmiştir.  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kılıçdaroğlu ile görüştük. Herhangi bir pazarlık olmaksızın kırmızı çizgilerimizi belirttik. Tabandan gelen mesajlar nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğimizi açıklıyorum.

KARARINI AÇIKLADI

Oğan, “Seçimlerin ikinci turunda Cumhur İttifakı’nı ve Erdoğan’ı destekliyoruz” dedi.

Yayınlama: 22.05.2023
1.239
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.